LVM avas Tartus uudse kodu-kontori, kinnisvara arenduslabori

Harold Kiisler 28. veebr. 2022

LVM Kinnisvara avas Tartus uudse kodu-kontori kontseptsiooniga büroo, mis hõlmab endas ka kinnisvara arenduslaborit.

“Uus kontseptsioon on uus inimkeskne tööruum, kus pannakse kokku kinnisvaratehingud, tekivad uued ideed ning kujundatakse tuleviku kodusid,” selgitas LVM Kinnisvara juhataja Ingmar Saksing. “LVM-i inimestele on see mugav alternatiiv kodus töötamisele, klientidele aga uudne kinnisvara arenduslabor kodu sisustamiseks.”

Kinnisvara arenduslabor kujundab endast erinevate sisustuslahenduste demokeskkonda, kus saab näha ja katsetada erinevaid materjale ja sisustuselemente. “Näidiste ja kataloogide kõrval on olemas sisustuselemendid nagu pistikud, valgustid, erinevad üleminekud ühelt materjalilt teisele, erinevad tehnilised lahendused,” täpsustas Saksing. “Siin saad kasvõi oma kõrvaga veenduda, mis vahe on tavalisel ja helikindlal uksel.”

LVM-i inimestele loodi aga sisearhitektuuribürooga Stuudio Truus täiesti uus kodu-kontori põhimõttega, tervisesituatsiooni-aegseid vajadusi arvestav töökeskkond. “Kodu-kontor koosneb erinevatest aladest, suurtest laudadest kuni helikindlate telefonikioskiteni, ning täisfunktsionaalse kööginurgani, kuhu sisukamad arutelud kipuvad ikka koonduma,” märkis Saksing. “Pakume hubast, nii eraldumist kui koos töötamist võimaldavat keskkonda, sest sisuliselt konkureerime kodudes töötamisega.”

LVM-i Tartu uue, kodu-kontori kontseptsiooniga büroo loonud sisearhitekti Tiiu Truusi kinnitusel olid vanad, manufaktuuri-tüüpi avatud kontorid moraalselt vananenud juba enne viirust. “Nad ei rahuldanud inimeste vajadusi juba ammu, aga pandeemia ajal jäid nad ka pooltühjaks,” tõdes Truus. “Päriselt koju jäämine siiski ei tööta, müügimeeskonnas töötamiseks peab ka kolleegide keskel olema, aga inimene soovib, et töökeskkond oleks sama hubane kui kodus.”

Tänasele terviseolukorrale iseloomulikult on kontor näiteks eraldi sissepääsuga ning ei sõltu näiteks ülejäänud kontorihoone võimalikust sulgemisest. Lepingute kontaktivabalt sõlmimiseks ning notaritehingute kaugtõestamiseks on privaatsed, töökoha ja hea ventilatsiooni ning vajaliku tehnikaga varustatud helikindlad kabiinid. “Varem tähendas notaris käimine reeglina autosõitu ja kontorist eemalolekut tunniks-paariks. Nüüd tähendab, et läheb mõneks ajaks eraldi töötuppa,” selgitas Saksing.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×