LVM Kinnisvara: 5 põhjust, miks 2014 saab ostjaturust müüjaturg

Ingmar Saksing 10. veebr. 2014

Käesoleva aasta algus meenutab paljuski aastat 2004. Kinnisvaramüüjad nautisid eelmisel aastal, eriti selle teises pooles, kahekohalisi kasvunumbreid, mis suuresti ületasid aastataguseid ennustusi ning mis viisid hinnad kohati buumieelsele tasemele. Vaatamata sellele, et kasv ei ole olnud maakonniti ühtlane, on tunda kinnisvaramüüjate soovi müüa vara tänasest hinnatasemelt kõrgemalt ostjatele, kes on mures pankade poolt makstavate madalate hoiuseintresside või jätkuva hindadede kasvu pärast. Viimasel ajal on see paljudel ka õnnestunud.

Alljärgnevalt 5 põhjust, miks 2014 saab lõplikult ostjaturust taas müüjaturg:

1. Vähenev pakkumine – siiani kasvanud kinnisvarapakkumiste arv alustas eelmisel aastal vähenemist. Tänaseks on pakkumiste arv ligi 10% väiksem ning see näitaja jätkab langust.

2. Madalad intressimäärad – jätkuvalt odav eluasemelaen ning pankade sooduskampaaniad on heaks stardiplatvormiks laenuga uut kodu osta soovivatele ostjatele, mis omakorda toetab kinnisvarahindade kasvu.

3. Lõppevad sundmüügid – kohtutäiturite järjest lühenev pakkumiste nimekiri ning pankade omandusse läinud projektide lõpumüügid on märgiks lõppevatest sundmüükidest, mis eemaldab veel ühe takistuse hindade kasvult.

4. Laenulõksust pääsenud müüjad – buumieelsele tasemele jõudnud hinnad ja jätkuv hinnakasv võimaldavad kümmekond aastat tagasi kinnisvara ostnud ostjatel taaskord müüa oma elamistingimuste parandamisele.

5. Uusarenduste hea müügitempo – kõik viimastel aastatel alustatud uusarenduste müügid on olnud edukad ning on leidnud mõistliku aja jooksul ostjad, mis viitab taaskord nõudluse kasvule.

Kasvanud hindade ja jätkuva nõudluse taustal usume, et kinnisvaraturg pöördub käesoleval aastal ostjaturust müüjaturuks.

LVM Kinnisvara: Adamsoni 27, Tallinn

LVM Kinnisvara: suurem nõudlus valitseb Talinna kesklinna korterite järele

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×