LVM Kinnisvara: 8 soovitust suvekodu ostjale

Ingmar Saksing 18. apr. 2011

Suvi läheneb mõnusalt kiiresti ja just nüüd on parim aeg alustada maakodu otsingutega. Mida aga tuleks maakodu otsides lisaks asukohale ja hinnale silmas pidada? Alljärgnevalt 8 head nõuannet:

  1. Enne ostu tutuvu valla üldplaneeringuga – nii saad täpselt teada, kas piirkonda on planeeritud ehitada tuuleparke või jõusöödatehaseid.
  2. Hoonestamata kinnistute puhul vali ainult nende vahel, kus on kehtestatud detailplaneering – ilma detaiplaneeringuta kinnistute ostmine jäta julgetele ja põnevust otsivatele ostjatele
  3. Tuleks uurida, kui palju läheb maksma liitumine elektrivõrguga – teatud juhtudel võib see maksta rohkem kui kinnistu ise.
  4. Küsida tuleks, kui palju maksab kaevu rajamine – võib selguda, et salvkaevu vesi ei kõlba juua ja puurkaevu rajamiseks ei saa luba.
  5. Kontrolli, kas kinnistule on juurdepääs avalikult kasutatavalt teelt – või veel parem, kas on seatud vastav servituut.
  6. Hoonestatud kinnistute puhul kontrolli, kas hoone on arvel ehitisregistris ning seda, kas see vastab registri andmetele – seaduspärastamine võib olla võimatu või maksta tuhandeid.
  7. Kui plaanis on osta ainult tühi krunt ja soov hakata ehitama, tuleb veenduda, et tegu on elamumaaga – teiste sihtotstarvete puhul võib tulla probleeme.
  8. Teatud alade puhul peab lihtsalt teadma, et seadusest tulenevalt võib riigil olla kinnisasja suhtes ostueesõigus – mitte et suurt midagi selles osas ette võtta saab, vaid et suurte kulutustega ei tasu enne 2 kuu möödumist alustada.

Eelnevat järgides on suvekodu soetamine puhas rõõm ja ei teki piirangutega probleeme!

Suvekodu

Unistuste suvekodu on kena palkmaja, mille terrassilt saab teed juues merd vaadata

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×