LVM Kinnisvara esitleb Pärnu linnapilti muutvat elukeskkonda

Harold Kiisler 31. okt. 2022

LVM Kinnisvara tutvustab täna Pärnu südalinna äärde jõe kaldale kerkivat, tipparhitektide loodud Seileri Kvartali arendust.

“Seileri kvartalisse kodu ostja ei saa ainuüksi valgusküllast ja päikeselist korterit, vaid tervikliku elukeskkonna suurepärases, arhitektuurikonkursil sündinud linnaruumis,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Konkursi võitnud 3+1 Arhitektid lõi läbimõeldud ja väga inimsõbraliku, minimaalse autotaristuga linnaruumi.”

Saksingu sõnul eristab Seileri kvartalit konkurentsitihe avalik arhitektuurikonkurss, mille tulemusi hindas ka Pärnu linn. “Jõeäärne asukoht otse Pärnu südames toob kaasa suure vastutuse Pärnu ees,” selgitas Saksing. “Seepärast pole uus kvartal lihtsalt kümme maja, vaid märgiline areng Pärnu linnaruumis, mis muudab isegi linna siluetti.”

Ühe- kuni viietoaliste kodude kontseptsioon keskendub arendaja ja ehitaja Nordeconi kinnitusel maksimaalse valguse ja päikesepaiste ärakasutamisele. Enamikul 133 korterist on rõdud või terrassid vaatega jõe ja südalinna suunas, et ühtlasi püüda maksimaalselt päeva- ja õhtupäikest. Enamik parkimist on viidud katuse alla, mis jätab majadevahelise ruumi suuresti autovabaks ja turvaliseks ühisalaks.

Seileri kvartali ehitustööd algavad juba sel talvel, esimesed majad peaks valmima 2024. aasta kevadel.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×