LVM Kinnisvara: jälle algab kõik, algab uuesti – Saaremaa 2011

Ingmar Saksing 29. apr. 2011

KinnisvaraEkspress esitas meile samad küsimused Tallinna, Pärnu ja Kuressaare vaatenurgast. Saaremaa osas vastas Heidi.

Aasta 2011 tundub majanduses juba tõusuaastana. Kas muudatusi on märgata ka uute korterite turul?

Kuressaare korteriturul on uusi korterelamuid vähe. Need, mis müügis, leiavad ostjad visalt, sest hinnaklass on jäänud ikka üsna kõrgeks. Samuti pole lähiajal teada uute arenduste alustamist. Järelturu korterite pakkumine on keskmiselt kõrgem ja ostjatel nende seast lai valikuvõimalus, vastavalt siis sobivale hinnaklassile ja kvaliteedile.

Mida klient aastal 2011 eelistab?

Alati on eelistatud Kuressaare kesklinna piirkond, seda näitab ka ostjaskonna huvi nende korterite vastu sel aastal. Samuti huvitutakse lossipargi ja spaade läheduses paiknevatest ja ruumilahenduse poole pealt omanäolistest korteritest. Mainimata ei saa jätta ka linnalähedasi hoonestatud kinnistuid, sest paljud eelistavad elada linnakorteri asemel maal. Küsitakse renoveerimist vajavaid vanu talumaju (seda nii suvilaks kui ka aastaringseks elamiseks), väljastpoolt Saaremaad tulnutele pakuvad huvi enamjaolt suvituseks sobivad eramud.

Millised on suuruselt ja materjali kvaliteedilt enim nõutavamad korterid?

Ikka kesklinna piirkonnas paiknevad 2-3toalised korterid. Alati on huvi pakkunud ka ahiküttega korterid, seda põhjusel, et ära jäävad talvised küttearved ja puuküttega saab oma väljaminekuid ise reguleerida. Tihti on sellistel majadel oma väike privaatne õueala, kus on ehk väike grillinurk, pisike peenramaa ja lastel võimalus turvaliselt mängida.

LVM Kinnisvara: korter Kuressaares

Korter Kuressaares

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×