LVM Kinnisvara: jälle algab kõik, algab uuesti – Tallinn 2011

Ingmar Saksing 2. mai 2011

KinnisvaraEkspress esitas meile samad küsimused Tallinna, Pärnu ja Kuressaare vaatenurgast. Tallinna osas vastas Indrek.

Aasta 2011 tundub majanduses juba tõusuaastana. Kas muudatusi on märgata ka uute korterite turul?

Muutused kinnisvaraturul ei toimu kiiresti. Majandus võib olla küll tõustuteel, kuid suurt rolli mängivad sealjuures pankade laenupakkumised erasektorile. Hea meel on tõdeda, et pankade laenuandmissoovi on taas tunda ja seeläbi võib ennustada ka turu võimalikku tõusu. Kui selle aasta esimesel poolel moodustasid kaks kolmandikku klientidest välismaalased, siis kevade tulekuga on ka Eesti inimesed hakanud rohkem kodu soetamisele või vahetamisele mõtlema. Kindlasti võib täheldada nõudluse suurenemist uute korterite vastu, eriti kesklinna piirkonnas.

Mida klient aastal 2011 eelistab?

Eelistatud on juba valminud või valmivad korterelamud. Kliendile on väga tähtsad ka korteri võimalikud ülalpidamiskulud ning parkimiskohtade ja panipaiga olemasolu.

Millised on suuruselt ja materjali kvaliteedilt enim nõutavamad korterid?

Välismaalased eelistavad 2toalisi, mille suurus jääb 45-60 m2 vahele. Eelkõige soetatakse kortereid eesmärgiga anda need üürile ning lootuses, et kinnisvarahindade tõus viie aasta perspektiivis lubab korteri kasumiga maha müüa. Meil on pakkumises 3-4toalised korterid Hobujaama 10 majas. Kindlalt võib väita, et huvi suuremate korterite vastu on tõusuteel. Paljud ostussooviga inimesed on kohalikud, kes tahavad oma praeguse 2toalise suurema vastu vahetada. Korteri ja korterelamu ehituskvaliteet on siinjuures vaat et kõige tähtsam. Kliendid on muutunud teadlikumaks ja eelistavad arendajaid, kes on hoolitsenud hoone kvaliteedi eest.

Millised on teie firma lähiaja uued projektid ja arengusuunad?

Praegu müüme kesklinnas kahte uut kortermaja, milles on kokku üle 30 korteri – Juhkentali 15 ja Hobujaama 10. Uutest projektidest mainiksin veel arendused ja kinnistute müügi Keilas Sopsu- Tooma ning Kosel Koseveski elamurajoonis. Plaanime hakata kinnistute huvilistele pakkuma n-ö täisteenust: võimalust valida endale sobiv juba valmis majaprojektide hulgast ja tellida ka ehitusteenus meie partneritelt.

LVM Kinnisvara: Hobujaama 10, Tallinn

LVM Kinnisvara: huvi suuremate korterite vastu on tõusuteel

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×