LVM Kinnisvara: kinnisvarafirmade kokkulepe on Pärnu turgu korrastanud

Ingmar Saksing 31. märts 2011

Eile kogunenud Pärnu kinnisvarafirmade ümarlaual tõdesid kokkuleppega liitunud firmad, et pea pool aastat hiljem on leping turu korrastumisele jõudsalt kaasa aidanud.

Kuid kuna täielikult korrastatud turuga veel tegemist ei ole, siis lepiti samas kokku infovahetuse põhimõtted, et välistada tänases praktikas küsimusi tekitanud olukordi. Nii peaks ka kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis sõlmitud kokkulepped sisaldama minimaalselt poolte nimesid, objekti aadressi, hinda, kokkuleppe tähtaega, maakleri kohustusi ja maaklertasu suurust.

Kirjalikku taasesitamist võimaldav vorm tähendab seda, et dokumenti on võimalik välja trükkida, see on loetav ja arusaadav ning sisaldab poolte nimesid. Näiteks e-kirja väljatrükk, faks vmt

Tänaseks on turule sisenenud firmad/maaklerid, kes kokkuleppega liitunud ei ole. Eristumiseks otsustati välja töötada märk, mille järgi kinnisvarafirmasid, kes kokkuleppega liitunud on, eristada. Samuti arutati, kuidas juhtida tarbijate tähelepanu võimalikele ohtudele, kui sõlmitakse või jäetakse sõlmimata leping kinnisvaramaakleriga, kes kokkuleppega liitunud ei ole.

Millised on need ohud, sai hiljuti lugeda Pärnu Postimehest. Samas võivad riskid olla veelgi suuremad. Nii näiteks üritati sel aastal juba müüdud kinnistut teistkordselt müüa. Ja kui ostja, kellele seda teist korda pakuti, ei oleks pöördunud tehingu vormistamise sooviga meie poole, oleks ta suure tõenäosusega ilma jäänud kinnistut müüa pakkunud maakleri poolt küsitud sissemaksust.

Müügitehingute kõrval on oluline jälgida samu põhimõtteid ka üüritehingute juures. Praktikas küsis kokkuleppega mitteliitunud maakler üürnikult ettemaksu üüripinna eest, mille omanikul ei olnud kavatsustki oma elamist välja üürida. Selliselt tasutud ettemaksu tagasisaamine ostub suure tõenäosusega probleemseks..

Kokkulepe on loomulikult jätkuvalt avatud kõikidele häid tavasid jälgivatele kinnisvarafirmadele. Seejuures ei pea Pärnu kokkuleppega liitumiseks olema tegemist Pärnu kinnisvarafirmaga.

Kokkuleppe allkirjastasid esialgselt 21 Pärnus tegutsevat kinnisvarafirmat: AS Tõnisson, OÜ Prior ja Partnerid, LVM Kinnisvara AS, Kinnisvaraekspert Pärnu OÜ, R.A Kinnisvarad Arendus, Arco Vara Kinnisvarabüroo AS, PMC Kinnisvara OÜ, Pindi Kinnisvara AS, Aakon Kinnisvarabüroo OÜ, Ringi Kinnisvara OÜ, Ober-Haus Kinnisvara AS, Uus Maa Pärnu Büroo OÜ, Domus Kinnisvara Pärnu filiaal, Rime Kinnisvara Vahendus AS Pärnu filiaal, Helje Brudel Kinnisvara, Lunapolis OÜ, A&A Kinnisvara OÜ, Edela Kinnisvara OÜ, Lossi Kinnisvara Büroo OÜ, Krooni Vara OÜ ja Rüütli Kinnivara OÜ.

Pärnu

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×