LVM Kinnisvara: kinnisvaramaakleri 10 salasoovi kinnisvaraostjana

Anniki Leppik 16. mai 2011

Kinnisvaramaaklerina turul ostja rollis olles jäävad silma mitmed esmapilgul pisikesed, kuid reaalsuses märkimisväärsed detailid, mis võivad oluliselt mõjutada tehingu toimumist või toimumata jäämist – olenemata sellest, kas potentsiaalne klient on kinnisvarasektori telgitagustega kursis või ei.

  1. Maakler vastab telefonile kohe või helistab tagasi – kliendi esmane soov objekti kohta lisainfot saada põhineb tavaliselt esmaemotsioonil, ehk ta eeldab, et saab oma küsimustele kiirelt vastused.
  2. Maakler vastab telefonile ka laupäeval ja pühapäeval – suur osa inimesi on nädala sees tööga hõivatud ja eelistab huvipakkuvate objektidega tutvuda vabadel päevadel. Kui maakler nädalavahetusel ei tööta, võiks selle kohta kinnisvarakuulutustes olla märge.
  3. Maakler vastab e-mailile või pakkumisele tööpäeva jooksul – harvad pole juhud, kui vastust ei tule ka hiljem.
  4. Maakler on valmis korterit/maja näitama samal päeval – kui korter/maja on müügiperioodil kasutuses, võiks elanikega olla kokkulepe näiteks kindlate kellaaegade osas, millal objektiga saab tutvuda.
  5. Maakler teab korteri/maja kohta kõike – kas ühistu plaanib suuremaid remontöid, on torud vahetatud või on ühistul võetud renoveerimislaen
  6. Maakler tunneb hästi linna/piirkonda – ehk teab ka seda, kus asub lähim kauplus, kool, vaba aja veetmise võimalused ja muu oluline, mis piirkonnale väärtust lisab.
  7. Maakler teab teiste maaklerite pakkumisi – sest klient teab neid niikuinii. Kui samas majas müüakse kahte sarnast korterit märkimisväärse hinnavahega, on hea osata selgitada, millest erinevus tuleneb.
  8. Maakleri pakkumised leiab kõigist suurematest kinnisvaraportaalidest – kliendil on oma eelistused, kust infot otsida, tavaliselt 1-2 kohta.
  9. Maakleri poolt suuliselt või kirjalikult esitatud info on tõene – ruutmeetreid saab kontrollida avalikest registritest, vaid vaatamise vaev!
  10. Ostuotsuse korral saaks maja või korteri osta tõrgeteta – ehk maakler teab, kes on objekti omanik ja kas sellel võib olla müüki takistavaid või venitavaid piiranguid (pärandvara, ühisvara vms).

Ingmar Saksing

Kinnisvaramaaklerina turul ostja rollis: Ingmar Saksing

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×