LVM Kinnisvara: kinnisvaraportaal ei soovi topeltkuulutustest loobuda, sest kaotaks käibes

Ingmar Saksing 27. dets. 2018

Tõsiselt uue kodu otsingutesse süvenenud ostjad on aastaid pärast esimest päringut märganud, et sama korterit või maja pakuvad kinnisvaraportaalis ühed ja samad maaklerid topelt. Mõnedel juhtudel ka kolmekordselt. Tõsi, pakkumised võivad olla pisut erinevad. Erinev võib olla kuulutuse juurde lisatud esimene pilt, tubade arv, korrus või asukoht, kuid täpsemal vaatlusel on näha, et tegemist on ühe ja sama korteri või majaga.

Arusaadavalt põhjustavad topeltkuulutused väärarusaamade tekkimist ostjates, sest nii jääb vale mulje pakkumiste arvust. Need soodustavad ka arusaamatuste tekkimist kokkulepete sõlmimisel, sest korter saab ikka ja ainult olla kas 1- või 2-toaline. Samuti moonutavad need kinnisvaraturgu, sest seeläbi esitatud statistika ja sellest tulenevad järeldused on valed.

Kinnisvaramaakleri tegevus on riiklikult reguleerimata ja EKMK poolse järelvalveta, aga kõige selle juures on arusaamatu, et sellele aitab kaasa kinnisvaraportaal, lastes vabalt (loe: tasu eest) avaldada piiramatul arvul sama pakkumist.

Tehniliselt on topeltkuulutuste välistamine lihtne ülesanne ja arvestades uuest aastast rakenduvaid uusi kahekordseid tasusid mahuks see väike rakendus kindlasti eelarvesse.

Sellest võibki lihtsalt järeldada üht – kinnisvaraportaal ei soovi topeltkuulutustest loobuda, sest kaotaks pakkumiste arvus ja sellest tulenevalt ka käibes. Money talks!

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×