LVM Kinnisvara: “Pärnu eesti kunstis” on esimene virtuaalne kunstinäitus Eesti Facebookis

Ingmar Saksing 6. jaan. 2010

LVM Kinnisvara tähistas paar aastat tagasi oma 15. tegevusaasta täitumist näitusega „Pärnu eesti kunstis”, mis nüüd tuleb kordamisele virtuaalselt LVM Kinnisvara Facebooki´i lehel ja on avatud kõigile huvilistele 06.01.10 – 06.04.10. Näitusel on väljas ligi 80 erinevas stiilis ning laadis linnavaadet. Teosed pärinevad Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Pärnu Muuseumi kunstikogudest ning mitmetest erakogudest. Näitus annab tervikliku ja vaheldusrikka ülevaate Pärnust eesti kunstis läbi aegade.

Näitusel välja pandud tööd moodustavad ühe osa LVM Kinnisvara poolt 15. sünnipäeva puhul välja antud raamatus “Pärnu eesti maalikunstis” esindatud töödest, kuhu on kogutud ligi kaheksakümmend Pärnu linnavaadet.

Näituse vanim töö pärineb 1901. aastast, mil Pärnus korraldati kunstinäitus, mis koosnes enamjaolt tuntud Tallinna maalija Carl Alexander von Winkleri (1860-1911) õlimaalidest ja akvarellidest. Seda sündmust meenutab C. A. von Winkleri õlimaal “Malmö tänav Pärnus” (1901).

Kõikidest näitust külastavatest LVM Kinnisvara fännidest saab aprillis aga üks fänn raamatu päris endale. Selleks hakka LVM Kinnisvara fänniks (kui sa seda juba/veel ei ole) ja kirjuta lühidalt endast või näitusest LVM Kinnisvara seinale. Kõikidel teistel on/jääb aga võimalus raamat endale soetada näiteks Rahva Raamatust

Pärnu eesti kunstis

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×