LVM Kinnisvara: Suur-Karja 12 on Muinsuskaitseameti aastaauhindade nominent

LVM Kinnisvara 19. okt. 2023

Muinsuskaitseamet annab igal aastal välja aastaauhindu, et tunnustada ja esile tõsta möödunud aasta silmapaistvamaid inimesi ja tähelepanuväärsemaid tegusid kultuuripärandi valdkonnas.

Tänavusele avalikule konkursile esitati kokku 107 kandidaati üle Eesti, laureaadid kuulutatakse välja 2. novembril Tallinnas Lillepaviljonis toimuval tunnustussündmusel.

Muinsuskaitseameti aastaauhindade nominendid valis välja ekspertidest koosnev hindamiskomisjon avaliku ideekorje käigus tehtud ettepanekute põhjal.

“Suur on rõõm, et meie pärandihoidjaid ja nende head tööd märgatakse ning igal aastal üha julgemalt ka esile tõstetakse. Tänavu oli komisjonile hindamiseks esitatud erakordselt palju erinevaid väga häid kandidaate, hakkajatest perekondadest toimekate kogukondadeni, väikeste väärtuslike projektide teoks tegemistest aastate pikkuste suurprojektide lõpetamisteni. Kõik esitatud kandidaadid on ilmekad näited sellest, et kultuuripärand säilib kõige paremini kui see on kasutuses – seda tänapäevaste vajaduste ja funktsioonide kohaselt,” ütles hindamiskomisjoni juht, Muinsuskaitseameti peadirektor Marilin Mihkelson.

“Hooliv suhtumine, leidlikud lahendused ja meisterlikud teostused on märksõnad, mis Eesti pärandikultuurist hoolivaid inimesi ühendavad. Suur tänu kõigile, kes igapäevaselt meie pärandit hoiavad ja tänusõnad ka neile, kes seda märkavad,” lisas ta.

Muinsuskaitseameti aastaauhinnad antakse tänavu välja 16 kategoorias.

Hästi taastatud hoone muinsuskaitsealal või kaitsevööndis kategoorias on nominentide hulgas ka Vanalinna kõige uuem vana maja – Uuskarja Residentsid.

Tutvu Uuskarja Residentsiga siin
Allikas:kinnisvarauudised.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×