LVM Kinnisvara tõusis Eesti professionaalseimaks kinnisvarabürooks

Harold Kiisler 4. juuli 2022

Sirje Savvest ja Merit Miller

Maakleri kutsetunnistuste väljastamisega Sirje Savvestile ja Merit Millerile sai LVM Kinnisvarast Eesti kõige professionaalsem kinnisvarabüroo, kus kutsetunnistus on kolmandikul maaklereist.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda väljastas Savvestile vanemmaakleri ja Millerile kutselise kinnisvaramaakleri kutsetunnistused. “Kuna maakleriks võib end Eestis nimetada igaüks, siis tõeliste professionaalide eristamiseks motiveerime enda inimesi osalema kutseeksamil,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Vanemmaakler Savvesti kinnitusel oleks tarbija suhtes aus kutseliste ja mittekutseliste maaklerite selgem eristamine. “Tavalise standardprojektiga ja hästi hoitud kahetoalise suudavad muretult tehinguni viia paljud,” märkis ta. “Kuid vähegi keerulisemates ja ebastandardsetes olukordades kaitsevad klienti hilisemate nõuete ja ebameeldivuste eest vaid maakleri kogemus ja teadmised, mis peavad ulatuma tsiviilõigusest ehituse, planeeringute, maksunduse, rahapesu tõkestamise ja majanduseni.”

Milleri sõnul oli kutseeksami sooritamine hea põhjus end uuesti õppima veenda. “Materjali oli tohutult, sealhulgas seaduste süvitsi tundmaõppimist,” tõdes ta. “Kutseeksami sooritamine on väga hea enesetundele, kuid eeskätt on see klientidele garantii probleemidesse sattumise vastu.”

Eesti suurimate kinnisvarabüroode kodulehtede andmeil on kutsetunnistusega maaklerite osakaal LVM Kinnisvaras 33% ja Domus Kinnisvaras 31%, 1Partneri maaklerite seas 25% ning Pindi ja Uus Maa maaklerite seas vastavalt 19% ja 16%.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×