LVM Kinnisvara: tulevikubüroo tagab efektiivse suhtluse

Ingmar Saksing 26. nov. 2009

Lõputus rivis korrektselt asetatud lauad, taustaks kümnete mehaaniliste (trüki)masinate tekitatud kõrge müratase – enam kui pool sajandit tagasi hakkas see traditsiooniline pilt büroodes muutuma.

Kirjeldatud struktuur vajas selgelt väga avaraid ruumilahendusi ning eeldas isegi liikumise reguleerimist büroopindadel.

Kiiresti kasvama hakanud valgekraede hulk tingis aga muutusi, mis omakorda avas ukse mööbli- ja hoiustamissüsteemide arengule. Uued süsteemid võimaldasid sama suurtele pindadele paigutada märksa enam töökohti.

1970ndatel töötas enamik kontoriametnikest juba suures ja avatud ruumis, mille täitsid paneelidega liigendatud töökohad.

90ndate juhtimisfilosoofia hakkas aga väärtustama avatud suhtlust ja infovahetust ning ka töökeskkond büroodes hakkas sedasama peegeldama. Barjäärid muutusid madalamaks.

Ideaalis on tulevikubüroo mobiilne, paberivaba, peaaegu läbipaistev, kuid mugav suhtluskeskkond, mis võimaldab tänu pindade mitmeotstarbelisele kasutusele üürida poole sajandi tagusest ajast kordi vähem büroopinda.

Mida tuleks silmas pidada tulevikubürood planeerides?

Keskpikas perspektiivis on mõistlik arvestada praegusest pigem väiksema büroopinnaga. Väiksemad üüriarved võimaldavad investeeringuid tehnoloogiasse ja büroosüsteemidesse, mis omakorda aitavad vähendada bürookulusid ning muudavad töö efektiivsemaks.

Traditsiooniliste töölaudade asemel kasuta kergesti liigutatavaid ning reguleeritavaid tööpindu, mida saab töö iseloomule ja vajadusele vastavalt muuta. Selline sisustus võimaldab näiteks argist bürooruumi seadistada ümber seminari- või esitlusruumiks, aga miks mitte ka peoks.

Erinevad süsteemid võimaldavad bürood kasutada ka vertikaalselt. Näiteks saab lõrgete büroode ouhul osa töökohti rajada „teisele korrusele” ehk siserõdule. Kõrgem ruum võimaldab lisaks hoiustada seintele.

Kuigi täielikult paberivaba büroo pole Eesti seadusandlusest tulenevalt veel võimalik, tasub büroo muutmisega paberivabaks siiski alustada. Ka osaline paberitest vabanemine vabastab pinda printerite, paberihoidlate ja paberihuntide alt.

Tulevikubürood planeerides peaks aga eelkõige silmas pidama seda, et luua tuleb töökeskkond, kus info omandamine, organiseerimine, analüüsimine ja jagamine on lihtne, mugav ja mänguline.

LVM Kinnisvara näidisbüroo Sillakeskuses

Näidisbüroo Sillakeskuses

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×