LVM müüs kahe kuuga läbi neli uut kortermaja

Harold Kiisler 5. märts 2021

Alanud aastal on LVM Kinnisvara edukalt lõpule viinud juba viie uusarenduse müügi, nende seas on kolm arendusprojekti Harjumaal ja kaks Pärnus.

Peresõbralikus Metsaveere elurajoonis Tallinna vahetus läheduses lõpetas LVM hiljuti Õie tee 1 eramute ja Ristiku 11 paarismaja müügid. Tallinnas müüdi läbi Raua 28 elamu Kadriorus.

Väljaspool Tallinna viis LVM sama ajaga edukalt lõpule eksklusiivse Malmö maja korterite müügi Pärnu vanalinnas ning kruntide müügi Linnapiiri arenduses Pärnu ääres.

“Aasta tagasi prognoositi kinnisvaraturule hävingut, aga läks teisiti,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kodusid ehitatakse ja ostetakse hoogsalt, ja kinnisvaraturul on tekkimas isegi uued nišid.”

Nii on uute ja säästlike korterite arendus laienenud ka väiksematesse linnadesse, kus seni turul vaid odavad ja vanad korterid. “Uute, A-energiaklassiga korterite hind ületab seal harjumuspärast hinnataset päris suurelt, kohati kahekordseltki, aga ostuhuvilised on olemas,” rõhutas Saksing. “Eriti puudutab see väiksemaid linnasid, kust käiakse palju Tallinnas tööl.”

Noorte perede finantskirjaoskus on Saksingu sõnul oluliselt paranenud, mistõttu paljude jaoks pole odav ostuhind enam peamine argument. “Tänaseks on mõistetud, et laenuga ostes töötab aeg säästliku kodu kasuks,” märkis Saksing. “Metsaveere elurajooni kodude müük ei olnud keeruline, sest inimesed arvestavad, et laenumakse muutub ajas soodsamaks, püsikulud aga kallimaks.”

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×