Maakonna kalleim korter läks kaubaks 164 500 euroga

LVM Kinnisvara 11. jaan. 2020

Möödunud aastal tehti Saare maakonnas korterimüügitehinguid kokku 10,4 miljoni euro eest, kalleim korter läks kaubaks 164 500 euroga.

Kinnisvarafirma LVM andmeil müüdi möödunud aastal Kuressaares kalleim korter 164 500 ja odavaim elamispind 4500 euroga. Maakonnas maksis odavaim müüdud korter 500 eurot.

“Eelmist aastat iseloomustas uusarenduste turuletulek Kuressaares, sest müüki tuli mitu arendust kesklinnas ja näiteks Merikotka piirkonnas,” lausus LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Varasematel aastatel pole olnud nii suurt uute projektide pealetulekut ja seetõttu on see väga tervitatav. Nõudlus uute korterite järele on pikalt kestnud ja nüüd on selles osas ka häid pakkumisi.”

Kallid korterid

Andmekaitsele tuginedes ei avalda LVM Kinnisvara eelmisel aastal kõige kallimalt ja kõige odavamalt müüdud korteri asupaika. Internetiotsingu järgi tuleb kõige rohkem raha välja käia näiteks GOSPA taga Kaluri teel olevate korterite eest, mille maksumus küündib ka üle 200 000 euro.

Ühes uusarenduses, Lasteaia tänaval valminud Villa Meissneri kaheksast korterist on müüdud viis ja müügisolevatest kalleim, 4-toaline korter maksab 158 000 eurot.

15 Eesti suurema linna kohta tehtud statistika näitab, et Kuressaare kalleim korter oli eelmisel aastal pingereas viies ehk Kuressaare ette jäi neli linna, kus kortereid müüdi kallimalt. Eesti kalleim korter maksis 1 024 620 eurot ja see asub Tallinnas.

Odavaim korter müüdi Kuressaares 4500 euro eest, kuid Ingmar Saksing seda turutehinguks ei pea. „Siin on küsimus rohkem õiguskaitseorganitele, sest ka kõige parema tahtmise juures ei saaks Kuressaares nii odavat korterit osta. 15 000–20 000 eurot on täna Kuressaares miinimumsumma. Antud juhul on tehtud näilik tehing. Kas siis sooviti vähem maksu maksta või oli mingi muu põhjus,“ selgitas Saksing. Tema sõnul tehakse igal aastal mitmeid väga väikese ostuhinnaga tehinguid, mis turgu arvestades ei saa olla reaalsed.

LVM Kinnisvara koostatud Eesti suuremate linnade pingereas oli odavaim Valga, kus korter müüdi näiteks ühe euroga. Kuressaare oli eelviimane, sest „kallimaks“ osutus vaid Rapla 5000 euro eest müüdud korteriga.

Tehinguid kokku üle 16,5 miljoni eest

Ingmar Saksingu sõnul on peamised korterite ostjad Kuressaares oma inimesed või suvesaarlased. Välismaalaste osakaal ostjate hulgas on tagasihoidlik, huvilised on peamiselt soomlased ja venelased.

Maa-ameti tehingute andmebaasi järgi toimus möödunud aastal Saare maakonnas 237 korteriomandite(eluruumide) tehingut koguväärtusega 10 414 042 eurot. Ostetavate korterite suurus oli keskmiselt 56,8 ruutmeetrit.

Eluhoonetega hoonestatud elamumaa tehinguid toimus maakonnas 88. Elumaju müüdi 79 kogusummas 5 689 310 eurot ja keskmise müüdud elumaja suurus oli 123,9 ruutmeetrit.

Suvilaid läks kaubaks üheksal korral koguväärtuses 556 400 eurot. Müüdud suvilate keskmine suurus oli 74,5 ruutmeetrit.

Elamute hinnad kõikusid 1000–250 000 euroni, suvilate omad 20 000–99 500 euroni.

Ingmar Saksing osutas, et eelmine aasta oli maakonnas kinnisvaratehingute osas hea ja ka alanud aasta on väga aktiivselt alanud. Atraktiivsust Kuressaare kinnisvaraturule lisavad uued valminud või valmivad tegeluskeskused.

“Thule Koda on kesklinnas hästi käima läinud, ehitatav WOW! keskus lisab kindlasti Tuulte Roosi piirkonnale atraktiivsust kas või sellega, et sealkandis pole head toidupoodi olnud,” ütles ta.

Allikas: Meie Maa


Vaade 2020 aastal valmivale Lahevere Kodudele. Foto: LVM Kinnisvara.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×