Minikorterite rajamist takistavad mitmed piirangud

LVM Kinnisvara 19. aug. 2014

Alla 20 ruutmeeri suurused korterid on minev kaup, aga uusarendustesse neid ei rajata.

Tahad endale Tallinnas alla ­ 20 000-eurost elamist, mis oleks seejuures hea väljanägemisega? See ei ole sugugi ulmeline soov. Küll tuleb leppida sellega, et tegu on minikorteriga, millle suurus on alla 20 ruutmeetri. Vingemate väikeelamiste hind võib aga küündida kuni 50 000 euroni.

Ehitusfirma Rand & Tuulberg juhi Raivo Ranna hinnangul ostetakse väiksemaid kortereid väljaüürimiseks ning see on üürikorterite ja -majade rajamise küsimus. Seda teemat on Rand koos teiste kinnisvaraarendajatega viimasel ajal mitmel korral tõstatanud. Arendajad leiavad, et riigi ja omavalitsuse toega võiks edukalt rajada mõistliku rendihinnaga üürimaju. Selleks peaks aga muutma seadusi.

Ranged ettekirjutised

„Loomulikult on nii, et kui on nõudlus, siis tuleb ehitada. Vajadusest peavad aru saama ka riik ja omavalitsus, kes loovad tingimused uusarendusteks. Tallinna linn on uusarenduste keskmise planeeritava korterite suuruse ära määranud, seega ei saa ühte majja eriti palju 20-ruutmeetriseid kortereid teha,” ütles Rand.

LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnul on hea asukohaga uute minikorterite järele nõudlus olemas, pakkumine on aga praktiliselt olematu. „Üks põhjus on korterite minimaalse pinna nõue, mis on kaheksa ruutmeetrit. Peale selle nõue detailplaneeringutele, et iga korteri kohta peab olema üks parkimiskoht.”

Seetõttu väikekorteritega uusarendusi täna ka ei rajata. Siiski on üks suur erand, endise Stroomi hotelli asemele rajatav korterelamu. Ülejäänud uued minikorterid on kortermajade või üksikute korterite ümberehituse tulemusena tekkinud.

elupaik-eluruum-korterid-kortermaja-paneelmaja-69566649Pakkuda on peamiselt kaht tüüpi minikortereid – ühed asuvad nõukaaegsetes ühiselamutes, teised on peamiselt kunagised tööliste kööktoad enne Teist maailmasõda ehitatud puumajades. Foto: Siim Lõvi

Loe edasi arileht.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×