Mis langus? Kinnisvaraarendajad otsivad juba uusi projekte

Harold Kiisler 29. sept. 2020

Vastupidiselt kevadistele prognoosidele hakkasid kinnisvaraarendajad aasta teises pooles aktiivselt uusi arendusprojekte käivitama.

“Kogenud arendajad otsivad turul väga aktiivselt uusi võimalusi,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Põhjus pole mitte müümata korterites, vaid heas müügitempos, kus tuleb otsustada järgmiste projektide töössepanek, et paari aasta pärast müügis olla.”

Meedias ilmunud väited turu küllastumisest on Saksingu kinnitusel osutunud alusetuks. “Ostjate esimene eelistus on jätkuvalt uus vara, umbes iga kolmas müüdud korter on uus,” rõhutas ta.

Ka arenduskõlbulike kruntide hinnatase pole märkimisväärselt langenud. “Pigem on müüki pandud selliseid arenduskrunte, mida varem soovitud endale hoida,” märkis Saksing. “Seisma jäävad ehk sellised krundid, kus hinna sisse on arvestatud ka kahe järgmise arenduse kasum; tavapärase hinnaootusega jõuavad müüjad notarisse ruttu.”

Tallinnas on mõistliku hinnaga arendusprojekti leidmine juba raske, LVM Kinnisvara kogemuse põhjal tunnevad arendajad üha suuremat huvi pealinna nn kuldse ringi valdade vastu. Huvi püsib suur nii korterelamute kui rida- ja üksikeramute arendamise vastu.

Saksingu kinnitusel püsib ka rahapakkumine soodne, ärevate aegade kõrgem intressiootus on asendunud hea intressiga raha vastu – seda nii arendajatele kui ostjatele.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×