Mõnusa suvekodu võiks soetada hoopis linna

Ingmar Saksing 31. mai 2018

Lahmaka maamaja asemel on hoopis mõnusam suvitada mõnes väikeses kuurortlinna korteris, kus võib muretult puhkamisele keskenduda.

Kui maamaja eeldab lõppematuid aiatöid, siis suvituskorteris ei ole teha mitte midagi muud kui puhata. LVM Kinnisvara kutseline maakler Tiiu Lebedev ütleb, et huvi säärasel otstarbel korterite soetamise vastu on täiesti olemas ning eelkõige huvitutakse eksklusiivsematest energiasäästlikest uusehitistest. Uusarendus on ka kõige muretum lahendus, sest sealsed korterid on kohe elatavad. Paraku lähevad head pakkumised aga kiiresti ära ja jaole saada on menukates piirkondades raske.

«Teiseks valikuks on 10-15 aastat tagasi ehitatud kortermajad: neid on saadaval päris arvestatav hulk ja reeglina sisaldavad need ka mööblit ja kodutehnikat, mis tähendab, et uuel omanikul on võimalus korterit kohe muretult suvitamiseks kasutama hakata,» lisab Lebedev.

Üldiselt aga on kuurortlinna heas piirkonnas taskukohase hinnaga korteri leidmine tõeline vedamine: sellised korterid on Lebedevi sõnul atraktiivsed kõigile turuosalistele ja sobiva varianti tekkimisel tuleb reageerida kiiresti, jäädes samas põhjalikuks. Seda eriti vanemate puitelamute puhul.

«Peaks kontrollima, kas ehitisregistri andmed vastavad tegelikkusele ja kui on tehtud planeeringu muudatusi, siis kas need on ka seadustatud. Millised kokkulepped on hoovi, parklakohtade ja kuuride-panipaikade kasutamise osas. Soodsa hinnaga pakkumistele võivad lisanduda edaspidised maja renoveerimise kulud, tihtipeale on need ka korteri müügi põhjuseks,» loetleb Lebedev.

Loe edasi kodustiil.postimees.ee

Suvekodu Pärnu kesklinnas. Vaata lisaks fotosid

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×