Noor pere otsib kodu linna või selle lähedale

LVM Kinnisvara 22. veebr. 2015

Pärnu kinnisvarafirmade esindajate hinnangul on KredExi kodulaenu käendus noorele perele tänuväärne võimalus oma kodu soetada, samal ajal on tähtis hoolega läbi mõelda koduostuga kaasnevad kohustused.

LVMi maakler Ingmar Saksing nentis, et kohalikul uuselamute turul valitseb tühjus. “Pole pakkuda mõistliku hinnaga uusi elamuid,” sõnas ta.

Nõudlus on uute soodsate ülalpidamiskuludega 120 000 … 130 000 eurot maksvate kivimajade järele. Müügil on uued kallimad, 200 000 … 300 000 ja vanad 60 000 … 80 000 eurot maksvad renoveerimist vajavad eramud.

Uue maja eelis on madalad halduskulud: õhk-vesi tüüpi küttelahendusega eramu ülalpidamine tuleb soodsam kui kahetoalise korteri haldamine, aga ruumi on palju lahedamalt. Tallinna ja Tartu ümbruses on niisuguseid (rida)elamuid pakkuda, aga Pärnus või siinsetes lähivaldades mitte.

Uus elamurajoon Tammistesse

Nii kavandab LVM Tammistesse elurajooni, mis potentsiaalselt sobib noortele peredele ja millel juba nimigi: Linnapiiri elamurajoon.

Bussiga pääseb kooli, lasteaed on kiviga visata, lähimasse kaubakeskusesse tuleb lühem tee kui Raeküla lõpust. Lisaväärtuseks männimets, jõe lähedus ja linna viivad jalgteed.

Randivälja teele männimetsa alla rajatava elurajooni ehitusega plaanitakse algust teha juba kevadel ja jõuluks saab sisse kolida. Esimeses etapis ehitatakse kaheksa ühekorruselist kivielamut. “Kahe palgasaajaga leibkonnale tähendab see igakuist umbes 400- eurost laenumakset. Maja halduskuluks kujuneb 100 eurot kuus,” avaldas Saksing. Elamud on viilkatusega, mis jätab juurdeehituse võimaluse. “Ostjate eelistus on praegu ühekorruseline vesipõrandaküttega kivimaja,” pakkus maakler.

Loe edasi parnupostimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×