Noored koduostjad viivad hinda väiksemad kodud

Harold Kiisler 12. märts 2021

Keskkonnateadlikuma põlvkonna maksejõuliseks kasvamine viib hinda väiksemad eramud ja krundid, prognoosib LVM Kinnisvara.

“Noored koduostjad ei osta enam kodu “kilohinnaga” ehk tingimata maksimaalselt ruutmeetreid oma raha eest,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Noorema põlvkonna ideaalne kodu on nutikas ja kompaktne, säästlikkus keskkonna vastu on paljudele olulisemgi kui säästlikkus omaenda rahakoti vastu.”

Kuigi LVM Kinnisvara maakleri Anett Pärismaa kinnitusel on kõige keskkonnasõbralikum maja see, mis jäetakse ehitamata, kasvab ka keskkonnateadliku põlvkonna seas nõudlus uute elamute järele. “Vanu kortermaju suudetakse küll väga säästlikuks renoveerida, aga paraku on Tallinn lihtsalt inimesi täis,” selgitas Pärismaa. “Nii jätkub uute korter- ja eramajade ehitus ääre- ja eeslinnades, aga tihedamalt ja nutikamalt.”

Tiheasustusaladel kulutavad elanikud inimese kohta vähem vett, elektrit, kütteenergiat ja koormavad keskkonda ka transpordiga vähem. Lähestikku linna lähedal elamine tagab peredele ka paremad teenused ja kogukonnatunde, mida noorem põlvkond Pärismaa kinnitusel kõrgelt hindab.

Vanema põlvkonna idüll – eramu hajaasustuses – on oma aga võlu kaotamas. “Noor koduostja ei jaga enda vanemate unistust laante taga, suure krundi keskel asuvast suurest majast, kus hea naabritest segamata kirjutada veniva interneti otsas kaebekirju postkontori ja koolibussi puudumise üle,” tõdes Saksing.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×