Odav hind ei tähenda, et kohe müügiks läheb

LVM Kinnisvara 18. nov. 2017

Saare maakonnas on odavaim korter müügis 6000 euroga, kõige odavama maja eest küsitakse 6800 eurot. Kui korter asub Kuressaares, siis maja on Orissaare kandis Karedal. Kummassegi ei kannata aga kapitaalse remondita sisse kolida.

Hinnavahed odavuselt järgmiste objektidega Saare maakonnas on juba mõnevõrra suuremad. LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing tõdes Saarte Häälega kõneldes, et nende maaklerite käes on praegu Saaremaal pakkuda üks suurem korter Saiklas hinnaga 27 000 eurot ja elamutest vana talukoht Mustlas hinnaga 20 000 eurot. Need ongi nende büroo ühed odavamad pakkumised.

Ei müügi väga odavat

Saikla 96 m2 pinnaga korter asub korralikus ridaelamus. See ootab Saksingu sõnul ostjat, kes sooviks siseviimistluse ise lõpetada. “Ilusa Mustla küla keskel asuv vana talukoht paikneb aga enam kui hektarisel kinnistul ja võimaldab taastada pea 1 km ulatuses kauneid kiviaedasid,” kõneles Ingmar Saksing.

Muhus on LVM Kinnisvaral praegu kõige soodsamalt pakkuda väike suvila Rässas hinnaga 18 000 eurot. “Selle väikeses külas asuva 20 m2 suvekodu jõuab ostja aga detsembri esimesel nädalal toimuva suure tutvumisnädala raames endale jõulukingiks vormistada,” ütles Saksing.

Kõneldes odavast kinnisvarast Saare maakonnas üleüldiselt, siis piirkonnad hinda vaid piirkonna mõttes Saksingu sõnul ei mõjuta. “Saaremaal asuva kinnisvara hind sõltub – olenevalt vara liigist – kaugusest Kuressaarest, mere lähedusest, aga ka teede, juurdepääsude, elektri, vee, vaate ja ehitusõiguse olemasolust,” selgitas ta.

LVM Kinnisvara müüdud ja vahendatud varade hinnad odavuse mõttes silma ei paistagi ja tehingu hinnad on väga harva olnud vähem kui 10 000 eurot, tunnistas Saksing.

Niinimetatud väga odava kinnisvara ehk alla 10 000-eurose hinna puhul on ostuga seoses peamine küsimus seotud Saksingu hinnangul ikkagi hilisema investeeringu majandusliku mõttekusega.

“Tihti võib hilisem investeering vara esialgset ostuhinda ületada ning seetõttu tasub väga odava vara ostmist põhjalikult kaaluda,” märkis ta. “Kui kinnisvara on väga odav või suhteliselt odav, siis on see odav põhjusega!”

 

Üks odavatest: LVM Kinnisvara maakler Kaiti Enno näitab maamaja, mille eest müüja tahaks saada 24 800 eurot. Tegu on Kärla alevikust 10 min jalutuskäigu kaugusel asuva kolmetoalise talumajaga. Ehkki maja on veidi paremas korras kui nii mõnigi teine “odavatest”, vajab seegi remonti. Ometi on selle maja puhul alustatud juba palkide puhastamisega ning maja juurde kuulub näiteks ka saun.

Loe edasi www.saartehaal.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×