Omanikku vahetas üheksa miljoni euro eest kinnisvara

LVM Kinnisvara 28. mai 2016

Tänavu esimeses kvartalis tehti Saare maakonnas 359 kinnisvara ostu-müügitehingut koguväärtuses 9 miljonit eurot. Mullu samal ajal oli 358 tehingut summas 7,4 miljonit eurot.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing tõdes, et tänavune esimene kvartal oli vaatamata eelmise aasta samal tasemel numbritele tehinguaktiivsuselt küll sarnane, kuid müügini jõudmine nõudis eelnevast rohkem läbirääkimisi, kauplemisi ja valikuid.

Müügilepinguid sõlmiti esimeses kvartalis võrreldes mullusega vaid ühe tehingu võrra rohkem.

Rohkem tehinguid oma rahaga

Vara liikide lõikes sõlmiti tehinguid korteritega üks tehing vähem, elamutega kaheksa tehingut rohkem, maatulundusmaaga 12 tehingut rohkem ja elamumaaga kaks tehingut vähem. Seega on Saaremaa kinnisvaraturg arvudes võrrelduna Saksingu sõnul stabiilne.

“Eelmise kahe aasta esimeste kvartalitega võrreldes on käesoleva aasta esimeses kvartalis tehtud rohkem tehinguid omavahendite arvelt, mis võrreldes teiste suuremate maakondadega on selgelt eristuv trend,” nentis ta.

Sarnane on samas välismaalastega tehtud tehingute vähenev arv. Nüüd eelistavad välismaalased oma kinnisvara Saaremaal pigem müüa.

Pakkumise poole pealt on korterite pakkumiste arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga sõltuvalt piirkonnast viiendiku kuni veerandi võrra vähenenud, tunnistas Ingmar Saksing. Uute korterite ostjatel aga mõistlikul hinnatasemel valik praegu praktiliselt puudub.

Samas on nõudlus korterite, sealhulgas uute korterite, osas selgelt olemas. Elamuturg on aga korterituruga võrreldes stabiilsem ja pakkumiste arv suuresti samal tasemel. “Sarnaselt korterituruga valitseb ka elamuturul uute pakkumiste poole pealt praktiliselt põud ja ostjatele pakutakse ainult kas elamukrunte või pooleliolevaid elamuid.”

Loe edasi saartehääl.ee

imageLVM Kinnisvara: korter Kuressaares

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×