Pagulastele pole võidujooks Pärnu pea olematul üüriturul jõukohane

LVM Kinnisvara 3. apr. 2022

Pärnu üüriturul on nõudlus üürikorterite vastu hüppeliselt kasvanud. Enim tuntakse huvi soodsamate, paari-kolmesajaeuroste pakkumiste vastu, mida on turul vähe.

Kuigi siia saabunud Ukraina sõjapõgenikud vajavad püsivat elukohta, on umbes 20 korterit, mis kinnisvaraportaali kv.ee andmetel Pärnus saadaval, mõeldud lühiajaliseks peatumiseks.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing rääkis, et Pärnu üüriturul on nõudlus hüppeliselt kasvanud ja iga pakkumisse tulnud üürikorter saab suure tähelepanu osaliseks. “Oleme lühikese ajaga saanud sadakond uut üürimissoovi,” märkis ta. Saksingu sõnutsi otsivad üürikortereid peamiselt sõjapõgenikest emad laste ja mõnikord ka vanematega.

Enim tuntakse huvi soodsamate, paari-kolmesajaeuroste pakkumiste vastu, mida on turul vähe. “Kui arvestame juurde ka umbes sajaeurose kõrvalkulu, on see sõja eest põgenenud inimese jaoks juba suur kulu,” ütles Saksing, lisades, et nende poole pöörduvad sõjapõgenikud üldjuhul siis, kui nad on töökoha juba leidnud. “Meie poole on pöördunud tööandjadki, kes otsivad ukrainlastest töötajatele elukohta,” täpsustas ta.

Saksingu sõnul esitatakse elukoha soovijatele kõik klassikalised küsimused: maksevõime, tagatise, lemmikloomade ja tähtaja kohta, ole sa soomlane, kohalik või ukrainlane.

Loe edasi: parnu.postimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×