Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

Harold Kiisler 26. okt. 2020

Kinnisvaraturg on pärast kevadist ehmatust taas hoogsalt käima läinud ning pangad finantseerivad kodulaenuga ka keerulisemaid objekte, näitab LVM Kinnisvara praktika.

“Kõik inimesed ei taha koduks valmis korterit,” selgitas LVM Kinnisvara maakler Ilmar Tedremaa. “Tänaseks on pangad hakanud taas kodulaenu andma ka kaasomandis või kasutusloata kodudele, isegi aiamajadele.”

Tedremaa kinnitusel pole sellisele objektile laenu saamine küll sama lihtne kui tüüpilise tehingu, valmis korteri ostmise puhul. “See nõuab rohkem tööd ja läbirääkimisi pangaga, mistõttu on maakleri roll laenu saamisel kasvanud palju suuremaks,” rõhutas ta. “Aga kui ostja on laenuvõimeline ja objektil on turuväärtus, saab tehingu sageli siiski finantseeritud.”

Sageli loobuvad inimesed keerulisemate objektide ostmisest, sest tavaliselt on see tähendanud kas suuremat sissemakset või kallimat laenu. “Me oleme vahendanud  aiamajade tehinguid, mida on finantseeritud kodulaenu ja 10-protsendilise sissemaksega,” märkis Tedremaa. “Hiljutises tehingus andis pank meie kliendile kodulaenu ka Kalamaja korteri ostuks, mis oli kaasomandis ja kasutusluba vajas alles tegemist.”

Tedremaa sõnul ei tasu kodu otsides seetõttu ka keerulisematest objektidest, näiteks kaasomandis eluruumidest mööda vaadata. “Kodus on kodutunne kõige tähtsam, ja see sõltub omandivormist vähe,” märkis ta. “Muidu sobivat objekti ei tasu omandivormi või kasutusloa tõttu maha kanda, kindlasti tuleks finantseerimise osas maaklerilt nõu küsida.”

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×