Papiniidu mereäär muutub elurajooniks

LVM Kinnisvara 21. sept. 2016

Pärnus Papiniidu tänava ja Raeküla vahele, täpsemalt Koolinoorte metsapargist linna poole jäävale alale hakatakse rajama korter- ja ridaelamuid.

Praegu kasvab uue elamuarenduse alla jääval maalapil võsa, kuid kolme-nelja aasta pärast peaks mereäärne maariba olema tundmatuseni muutunud.

2004. aastal kehtestatud detailplaneering lubab alale ehitada 13 kortermaja: mõne madalama kortermaja ja ridaelamud.

Elurajooni läbib diagonaalselt park, mis lubab Mai piirkonna elanikel jätkata rohelusse ja mere äärde minnes harjumuspärast liikumist.

Pargist teisele poole Raja tänava äärde on ette nähtud tänavad. Need ja kerkivate elumajade ning mere vahele kavandatud promenaadi peaks arendaja hinnangul ehitama välja Pärnu linn.

Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Kaido Koppeli sõnade järgi ei ole planeeringus fikseeritud, kelle kohustus on kõnealuses piirkonnas uued tänavad ja parklad välja ehitada. See asjaolu tuleb osapooltel omavahel selgeks kõnelda. Küll kuulub linna tulevikuplaanide hulka piki mereäärt kulgev rannapromenaad.

Kõik ehitusplaanid ei realiseeru nüüd ja kohe, vaid tõenäoliselt paari aasta perspektiivis, kuid elamuarendusega on juba algust tehtud.

Papiniidu-Raeküla vahelise elurajooni müügi- ja projektijuhtimisega tegeleva LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu ütlust mööda kerkivad siia kodud ligemale 400 perele.

Teiste uute Papiniidu majade korterite müügikogemuse põhjal teab maakler, et sellist tüüpi kinnisvara ostjaks on põhiliselt pärnakad. “Mitmesse Papiniidu majja ja muu hulgas ka kõige uuemasse, alles ehitusjärgus Papiniidu 74 majja, on soetanud elamise pigem vanemaealised keskmisest jõukamad kohalikud inimesed,” lausus ta.

On üsna tavapärane, et pensionile jäädes müüakse oma Rääma või Raeküla eramu maha ja kolitakse vanaduspõlve veetma mugavasse ja moodsasse korterisse.

Kui seeniorid eelistavad kortereid, peab Saksing merevaatega ridaelamute peamiseks huvirühmaks noori peresid.

“Ridaelamuboksi eelis individuaalelamuga võrreldes on atraktiivne hind: et boksiga ei käi kaasas nii palju maad kui eramuga, on selle maksumus väiksem. 100 000 – 150 000 euro vahele jääv hind on perede silmis vägagi ihaldusväärne,” teadis Saksing.

Järgmisi maju hakatakse ehitama Papiniidust Raeküla ja mere poole liikudes.

Reedel sai siin sümboolse nurgakivi Papiniidu 74 korterelamu, mida arendab osaühing Papiniidu Investeeringud, ehitab Ardis Ehitus ja mille on projekteerinud arhitektuuribüroo Pind.

Väikesesse kahekorruselisse elumajja mahub seitse ühe- kuni kahetoalist korterit. Merepinnast ohutus kõrguses paiknevatel päikesepoolsete rõdudega korteritel on avarad aknad, ruumikad esikud ja põrandal tammeparkett.

Eluhoone saab valmis tuleva aasta mais.

Loe edasi parnupostimees.ee

Raeküla ja Papiniidu vahelisele rohealale kerkivad uued elamud, nii kortermajad kui ridaelamud. Foto: LVM Kinnisvara
Raeküla ja Papiniidu vahelisele rohealale kerkivad uued elamud, nii kortermajad kui ridaelamud. Foto: LVM Kinnisvara

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×