Pärnu jõeäärne kogukonnakvartal saab silmatorkava suurarenduse

Harold Kiisler 3. sept. 2021

Pärnu kesklinna jõe kaldale kerkiv kaasaegne ja kogukonnakeskne Kalamehe Kvartal moodustab müüki jõudes viiendiku kogu Pärnu korteriturust.

“Silmatorkavalt kaasaegne ja kogukonnakeskne elurajoon ei jää ainult Telliskivi ja Aparaaditehase naabrite privileegiks,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kalamehe Kvartal on juba täna loov ja soe kogukond, uued kodud toovad sinna ka kaasaegse elukeskkonna.”

Aktiivses ja toetavas kogukonnas toimub juba täna aktiivne seltsi- ja kogukonnaelu, näiteks homne Kalamehe päev, kodukohvikud või hommikujooga. “Telliskivi ja Aparaaditehasega seob piirkonda enamgi – ka seal on räämas tööstushooned, mille asemele kerkib nüüd kaheksa väikest korterelamut kokku 78 korteriga, lisaks parkimis- ja paadikohad,” selgitas Saksing ( (vt pilt kirja lõpus).

Täna on Pärnus müügil umbes pool tuhat uut ja järelturu korterit. Kalamehe Kvartalisse rajatavad korterid moodustavad seega peaaegu viiendiku linna korteriturust.

Lammutustööd Väike-Jõe 5 ja 7 kinnistutel algavad juba septembris, sügisel algab ka korterite eelmüük. Ehitustööd algavad järgmise aasta esimeses kvartalis. Arendajaks on AS Kooli Investeeringud, mille osanike seas on LVM Kinnisvara koos erinevate partneritega. Arenduse maksumus on 12 miljonit eurot.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×