Pärnu kalleima ja odavaima korteri hind erineb 800 000 euro võrra

Harold Kiisler 27. jaan. 2023

Pärnu läinud aasta kõrgeima hinnaga korteritehing tehti mullu 822 000 euroga. Võrdluseks: 2020. aastal maksti suvepealinnas kalleima korteri eest 260 000 eurot.

Soodsaim Pärnus müüdav korter maksab veidi üle 20 000 euro. Möödunud aasta hinnalisemate korterite edetabelis edestas suvepealinna vaid Tallinn: seal käidi elamispinna eest välja 1,6 miljonit.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing märkis, et Pärnu kinnisvaraturg erineb ülejäänud linna omast selle poolest, et siin ei ole kõige kallim piirkond südalinn, vaid hoopis ranna rajoon. Seal müüdigi mullu kõige krõbedama hinnaga korter.

Hinnalisemad elamispinnad pole tavaliselt tüüplahendusega. Saksing tõi näite, et need on keskmisest kõrgemate lagede ja suurema üldpinnaga. “Kui neljatoaline korter on 100 ruutmeetrit, on see korralik elamispind, kui aga kahetoaline on niisama suur, siis see on eriline,” selgitas ta.

Soolasema hinnaga korterid asuvad põhiliselt uusarendustes, selle peamine põhjus peitub selles, et uute majade ehitamine on kulukas, eriti ranna rajoonis. Näiteks tuleb seal ehitusloa saamiseks ehitada maja kõrgemale ja muinsuskaitsealal asuv ehitis toob veel lisakulusid.

Kui eelmisel aastal osteti suvepealinnas korter ära 822 000 euro eest, siis praegu on kinnisvaraportaali KV.EE andmetel Pärnu üks hinnalisemaid kortereid Ringi tänava neljatoaline katuseterrassi ja merevaatega apartement, kus on saun ja bassein. See korter maksab 720 000 eurot, mis ruutmeetri hinnaks teeb 7339 eurot. Siiski tuleb huvilistel pettuda, sest korter on juba broneeritud.

Saksingu kogemuse põhjal ostavad kallist kinnisvara põhiliselt suvepärnakad teiseks koduks ja kasutavad elamispinda aasta läbi, näiteks Pärnusse teatrisse või spaasse tulles.

Allikas: Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×