Pärnu linnas napib nüüdisaegset büroopinda

LVM Kinnisvara 9. veebr. 2017

Kui Tallinnas on uut kontoripinna otsides valida sadade pakkumiste seast, valitsevad Pärnus sootuks teised lood: tänapäevastele tingimustele vastavaid bürooruume leidub siin väga vähe.

Moodsate kontoripindade defitsiidi on tekitanud kaks asjaolu.

Esiteks fakt, et Pärnus ei ole viimasel ajal büroohooneid kerkinud, ja teiseks tarbijakäitumine: ettevõtted ei taha ajale jalgu jäänud hoones kontorit rentida.

“C-energiaklassiga maju ei peeta ahvatlevaks,” möönis LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Vanas majas võib üür olla odav, kuid muud kulud kujunevad jällegi kõrgemaks kui vast valminud hoones.”

Saksingu sõnutsi odavaid kontoripindu, mille eest küsitakse 3–3,5 eurot ruutmeetri kohta, kuid mõningatel juhtudel lisandub ruutmeetrihinnale niisama palju üldkuludelt.

Pärnu eri piirkondadest leiab äripindu, kus kiire internetiühenduse olemasolu moodustab pea poole büroopinna kommunaalkuludest.

Äriklient lähtub valikut tehes lõppnumbrist ehk sellest, kui palju tuleb tal üüri ja kõrvalkulusid kokku tasuda, ega lase end soodsast üüripakkumisest eksitada.

Järgmisel aastal valmib Pärnus üle tüki aja kaks uut ärihoonet: Martensi maja südalinnas ja Waldhofi ärimaja Riia maanteel.

Riia maantee 92 kavandatud 2390ruutmeetrises Waldhofi ärimajas on neli korrust büroo- ja äripindu ning stock-office’i tüüpi pinnad. Läbi kahe korruse ulatavas stock-office’is saab korraga kasutada nii ladu, bürood kui ka kaubanduspinda.

Waldhofi ärimaja maakleri Kristo Kogeri sõnutsi vajavad paljud kohalikud firmad sellist kombineeritud lahendust, kus kontorilaudade kõrval jääb ruumi, et paigutada kontoriosa juurde väike müügilett või -vitriin.

Waldhofi ärimajas on esimesed kaks korrust büroo ja stock-office’i päralt, kahel ülemisel tasandil paiknevad klassikalised bürood.

Kogeri kogemuse põhjal peavad ettevõtted aina olulisemaks büroo(hoone) sisekliimat, interjööri, mugavust ja funktsionaalsust. Samuti hinnatakse kontori valimisel juurdepääsu hoonele ja parkimisvõimalusi. Waldhofi ärimaja juurde pääseb nii Reldori kui ka Riia maantee poolt. Hoone juurde rajatakse 98 kohaga autoparkla.

“Ettevõtja ei pea büroo valmimisel lähtuma ainult oma töötajate mugavusest, vaid sellestki, kui hõlpsalt jõuavad kontorisse firma kliendid,” toonitas Koger.

Mugavuse ja funktsionaalsusega haakuvad tänapäevased tehnoloogilised lahendused nagu valgusoptilise kaabli ühendus, moodne kütte- ja jahutussüsteem.

Loe edasi parnupostimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×