Pärnu loomelinnakule annab näo büroo Arhitekt11

LVM Kinnisvara 23. okt. 2021

Arendajad valisid Pärnu jõe ääres arenevasse loomelinnakusse uusi kodusid projekteerima rohkelt auhinnatud arhitektuuribüroo Arhitekt11.

“Nii Tallinna kui Tartu loomelinnakute juurde on tekkinud ka kaasaegsed ja kogukonnakesksed kodud, ning sama juhtub ka Pärnus kiirelt arenevas Uus-Kalamehe Kvartalis,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Uus-Kalamehe kvartali arhitekti Sigrit Nasari kinnitusel arvestavad nad uue loomelinnaku kodude loomisel nõudliku kliendi ootustega, eeskätt kesklinnaelu ja hubasuse ühendamist. “Uued kodud annavad privaatsuse, roheluse ja jõeääre, kuid samal ajal ka lihtsa pääsu südalinna jalgsi, ratta või tõuksiga,” kirjeldas Nasari.

Juba täna aktiivne Kalamehe kvartal, kuhu kerkib kaheksa väikest kortermaja, on tõusmas Eesti kolmandaks loomelinnakuks Telliskivi ja Aparaaditehase kõrval. Saksingu kinnitusel on Uus-Kalamehe kvartali arendust saatnud suur huvi selle väljakuulutamisest alates. “Pärnusse on tekkinud piisav hulk loomemajanduses tegutsevaid inimesi,” rõhutas Saksing. “Kvartal asub kesklinnas ja jõe ääres, endise tööstuspiirkonnana on siin ümbersünniks suur potentsiaal.”

Arenduses sünnib 78 uut korterit, lisaks parkimis- ja paadikohad. Müüki jõudes moodustavad Uus-Kalamehe kvartali uued korterid ligi viiendiku Pärnu korteriturust.

Arhitekt11 on 17-aastase kogemusega tunnustatud arhitektuuribüroo, kelle portfellis on üle 350 projekti ja saja sisearhitektuurilahenduse. Büroo on võitnud kokku 39 auhinda.

Lammutustööd Väike-Jõe 5 ja 7 kinnistutel algavad juba sügisel, nagu ka korterite eelmüük. Ehitustööd algavad järgmise aasta esimeses kvartalis. Arendajaks on AS Kooli Investeeringud, mille osanike seas on LVM Kinnisvara koos erinevate partneritega. Arenduse maksumus on 12 miljonit eurot.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×