Pärnu loomelinnakusse kerkivas Uus-Kalamehe arenduses algas tondilosside lammutamine

Harold Kiisler 27. jaan. 2022

Pärnu jõe äärses Uus-Kalamehe kvartalis algasid lammutustööd uue, enam kui 70 korteriga elurajooni rajamiseks.

Juba praegu aktiivse kogukonnaga Kalamehe kvartalis valmivad korterid moodustavad müüki jõudes viiendiku kogu Pärnu korteriturust. Arhitekt11 loodud enam kui 70 korterit korterit arvestavad nõudlikuma maitsega koduostja soovidega, ühendades endas privaatsuse, roheluse, jõeääre ja lihtsa ühenduse südalinnaga. Koos korteritega valmivad ka parkimis- ja paadikohad.

LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu kinnitusel on ka Pärnu turul olemas koht Telliskivi või Aparaaditehase sarnasele loomelinnakule, mistõttu saadab Uus-Kalamehe arendust suur huvi juba selle väljakuulutamisest alates. “Pärnusse on tekkinud piisav hulk loomemajanduses tegutsevaid inimesi,” rõhutas Saksing. “Kvartal asub kesklinnas ja jõe ääres, endise tööstuspiirkonnana on siin ümbersünniks suur potentsiaal.”

Uus-Kalamehe arenduse krundil Väike-Jõe 5 asuvad hetkel räämas tööstushooned (pildil). Kvartali arendajaks on AS Kooli Investeeringud, mille osanike seas on LVM Kinnisvara koos erinevate partneritega. Arenduse maksumus on 12 miljonit eurot.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×