Pärnu Muuseum, Pärnu linnavalitsus ja LVM Kinnisvara annavad koos välja teise köite „Pärnu Eesti kunstis“.

Harold Kiisler 7. apr. 2021

Pärnu Muuseum, Pärnu linnavalitsus ja LVM Kinnisvara annavad koos välja teise köite „Pärnu Eesti kunstis“.

Kogumikus reprodutseeritud pildid pärinevad erinevate Eesti muuseumite kogudest, samuti LVM Kinnisvara täienenud kunstikollektsioonist ning Pärnu Linnavalitsuse kunstikogust. Lisaks mitmetest erakogudest ja praegu tegutsevate kunstnike kodudest. Kaasaegsemast kunstist annab albumisse tõhusa panuse ka enam kui kümnel aastal toimunud Pärnu Linnamaalijate Sümpoosioni käigus valminud looming.

Kogumiku koostas Indrek Aija (Pärnu Muuseum), maalidel kujutatu tõlgendas pildiallkirjadesse ajaloolane Aldur Vunk ja eessõnaga juhatab albumi sisse kunstiloolane Marian Kivila.

Kogumiku trükiarv on piiratud, eksemplari soetamiseks palume huvilistel kontakteeruda meilitsi Pärnu Muuseumi poe juhatajaga aadressil maarja.tohv@pernau.ee

Näitus Pärnu linnaruumis

Avatud 25. aprillini 2021
Tänavu möödub sada aastat esimesest suuremast Eesti kunstnike ühisnäitusest Pärnus, kui 1921. jaanuaris avati raekoja saalis enam kui sadat teost esitlev kunstinäitus. Mitmed sel näitusel esindatud autorid on esindatud ka esitletavas kunstikogumikus “Pärnu Eesti kunstis 2”.

Et tänasel päeval on kehtivate piirangute tõttu nii näitusesaalid kui muuseumid suletud, siis kogumiku avalikku esitlust ega kaasnevat näitust avada pole võimalik. Selle asemel on avatud eksklusiivne välinäitus Pärnu linnaruumis – kuraditosin valitud teost on reproduktsioonidena paigaldatud paikadesse, kus avanevad need vaated, mida kunstnikud kujutanud on.

Kaart
Info linna kodulehel

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×