Pärnus müüdi oktoobris rekordarv kortereid

LVM Kinnisvara 5. dets. 2023


Maa-ameti andmetel tehti Pärnu korteriturul oktoobris 91 tehingut, mis näitab aastases võrdluses ligi 30 protsendilist ning septembriga kõrvutades 75 protsendilist kasvu.

Peale möödunud aasta juunit pole ühes kuus Pärnus nii palju eluruumina müüdud korterite tehinguid tehtud ning see tähistab ka käesoleva aasta Pärnu korterite ostu-müügitehingute kuist rekordit.

LVM kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing selgitas, et oktoobris vormistati suvepealinna kahes suuremas elamupiirkonnas valminud uute kortermajade osas lõplikud kokkulepped (asjaõigulepingud), mis oktoobri statistikas kajastuvad. “Üle neljakümne täiendava lepingu oktoobri statistikas tõi märkimisväärse tulemuse,” lausus Saksing. Ta lisas, et ilma eelmistel perioodidel sõlmitud kokkulepeteta oleks oktoober olnud eelnevatest kuudest märkimisväärselt nõrgem.

Oktoobris maksis Pärnu korteri ruutmeeter keskmiselt 2352 eurot, aastases võrdluses oli kasv ligi 15 protsenti. Tallinnas maksis samal ajal korteri ruutmeeter keskmiselt 3077 eurot ning aastaga on seal ruutmeetri hind jäänud sisuliselt samale tasemele.

Üle Eestiliselt tehti oktoobris kinnisvaraturul 3382 ostu-müügitehingut, mida on kaheksa protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning kaks protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Allikas: Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×