Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

LVM Kinnisvara 24. veebr. 2021

Eesti tipparhitektid ja Pärnu linnajuhid asetasid täna rannarajoonis nurgakivi Pärnu ajaloo eksklusiivseimale kortermajale.

Pärnu ajaloolisse rannarajooni Mere puiesteele kerkib kaks luksuslikku, suurte korteritega villat. “Pärnus asukoht enam erilisemaks minna ei saa,” iseloomustas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing valmivaid Rannapargi Villasid. “Need on parima asukohaga ja ilmselt ka ajaloo kalleimad korterid Pärnus.”

Saksingu kinnitusel seab ajalooline rannapiirkond arendusele väga suured nõudmised. “Soodsaid ja väga kvaliteetseid kodusid on Pärnusse kerkinud päris palju, aga ajaloolisse rannarajooni sobib vaid igas mõttes parim,” rõhutas ta. “Rannapargi Villade loojateks on parimad arhitektid ja ehitajad, kasutatakse isegi rannarajoonis 1930ndatel pruugitud ehitusmeetodeid.”

Nii valatakse betoonmajad sama tehnikaga, mida kasutati näiteks Pärnu ranna nn “Seene” ja rannahoone rajamisel, mis jätab välispinnale puitlaudise mustri. Ühe autori, arhitekt Paulina Pähna sõnul jäi mitmete katsetuste järel sõelale ümbritsevast keskkonnast enim lugupidav lahendus, kus uue hoone maht ja väliskuju järgivad samal kohal seisnud ajaloolist puitmaja. “Oma viilkatuste ja liigendatusega sobitub ta ümbritsevasse keskkonda,” selgitas Pähna. “Samas kõneleb hoone vormikeel selgelt uuest ajastust ning võtab viimast tänapäevastest ehitusmaterjalidest – betoonist, klaasisist ja metallist, mis on nii eksterjööris kui interjööris julgelt nähtaval.”

Esimeses, 460 ruutmeetrise netopinnaga villas, saab olema kuus kolme- ja neljatoalist korterit, kõik enam kui 60 ruutmeetri suurused. Juba tänavu valmivate korterite hinnad algavad veerand miljonist eurost. Projekti kogumaksumus ulatub ligi 3,3 miljoni euroni.

Rannapargi villad on loonud tunnustatud Arhitektuuribüroo JVR, kes on muu hulgas näiteks ka kommunismiohvrite memoriaali ja Narva linnuse rekonstrueerimisprojekti autor. Arendajaks on Morten Grupp OÜ, ehitab Vilcon Ehitus OÜ. Sisekujunduse autoriks on sisearhitekt Tiiu Truus. Müügiga tegeleb LVM Kinnisvara.

LVM Kinnisvara: Rannapargi Villad said nurgakivi

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×