Patuseid ja paradiisi lahutavad sajad tuhanded eurod

LVM Kinnisvara 12. veebr. 2015

Pärnu Postimees vaatles korterelamut, kus juba aastaid on müüdud edukalt Pärnu linna kõige odavamaid kortereid, ja uudistas ranna rajooni luksuselamut, küsides, mis muudab need pinnad ahvatlevaks.

Unistuste vaade

Iga-aastased tipptehingud sünnivad eeskätt ranna rajoonis, sest suvepärnakale assotsieerub Pärnu ainult rannaga, tõdes LVM Kinnisvara maakler Ingmar Saksing.

Kerese 11 luksuslik korteriomand maksab 259 000 eurot. Tegemist on Rannapargi ääres paiknevate ridaelamuboksidega. Kolmel korrusel ja kuuel tasapinnal 127ruutmeetrisel korteril on katuseterrass. Ventilatsiooni soojuspump (tubadesse on paigaldatud õhksoojuspumbad/konditsioneerid) aitab hoida püsikulud madalad ja vajadusel kas soojendab või jahutab. Siin on rõdud nii õhtu- kui hommikupäikese nautimiseks, samuti kaminavalmidus. Siseviimistluse märksõnad on “kõrge kvaliteet”, “stiilipuhtus” ja “naturaalsus”.

Saksing ütles, et kõnealuse elamispinna muudab eriliseks asukoht: katuseterrassilt avaneb vaade Ammende villale ja Rannapargile, suvel kostab tuppa merekohin. Hoone pakub privaatsust, sest magamistoa akendest paistab otse pargirohelus. Kui sama korter tõsta mõtteliselt teispoole jõge, oleks selle hind poole madalam, tõi maakler näite.

Saksing tõdes, et ranna rajooni kiputakse käsitlema ühe suure piirkonnana, tegelikkuses mahub kõrgeimasse hinnaklassi selles kandis üksnes väga kitsas ala.

Rohu tänava elukool

Rohu 44 asub kunagise ehitusvalitsuse ühiselamu, mida linnas siiani tibulaks hüütakse. Viiekorruselise paneelhoone valdavalt ühetoalised korterid on erastatud ja isegi nullkorrusele on lisatud elamispinda: kui tavaliselt on viiekorruselises majas 50–60 korterit, siis Rohu 44s 120. Ühetoaliste korterite hinnad algavad 7900 eurost.

Lastega peredel tasub sellest majast võimalusel kaugemale hoida, soovitas maja kauane elanik. “See on paljudele ajutine peatuspaik, linna “sotsiaalmaja”, kuhu on kolinud igasugused hädasolijad või need, kellest suguvõsa tahab lahti saada,” selgitas ta.

Tubades elatakse hiirvaikselt, et mitte “raskele kontingendile” silma jääda. Sellele vaatamata on politsei elamus sage külaline.

Normaalne inimene laseb siit kiiresti jalga, ütles majaelanik. Ühed, kes parema paiga leiavad, rendivad toa välja, näiteks maalt linna kooli tulnud õpilastele. Maaklerite andmeil on selle maja üüripakkumised kuum kaup.

Rohu 44s tegutseb ühistu ja vaevaliselt on jõutud trepikodasidki värvida – järg on kolmandal korrusel. Üürivõlglasi on palju ja seda näitab maja ligemale 40 000 euro suurune võlg. Samal ajal on toad soojad ja selle eest tuleb 11,8ruutmeetrises toas välja käia talvel umbes 20 eurot.

LVM Kinnisvara: Rohu 44, Pärnu
Rohu 44 ühiselamu tüüpi majas tegutseb ühistu ja vaevaliselt on jõutud trepikodasidki värvida – järg on kolmandal korrusel. Palju leidub üürivõlglasi. Foto: Ants Liigus

Artikkel ilmus ajalehes Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×