Rootsi kolleegide hindamatu kogemus LVM´i maakleritele kriisis kinnisvaraturul tegutsemiseks

Andres Sutt 16. dets. 2008

Eesti areng on olnud peale iseseisvumist kiire ja majandus on pea terve selle perioodi kasvanud. Paraku on see periood olnud lühike ja seetõttu pole enamik inimesi ja ettevõtteid kogenud kapitalismis aeg-ajalt esinevaid kriise. Ja erandiks pole ka meie. Meie – maaklerid – tunnetasime juba 2007 aastast, aga eriti teravalt sellest aastast, kuidas turg on langenud ja langus paraku jätkub. Ja nüüd siis teame, ajalehtedest, et majanduses ongi kriis! Kes ütleks, mida nüüd teha?

Käisime detsembris Ingmariga Stockholmis, kus jõulukinkide ostmise asemel külastasime oma kolleege. Neid, kes on Rootsis läbi elanud kolm kriisi. Ja peab ütlema, et oli väga õpetlik.

Kohtusime Rootsi suurima kinnisvarafirmade keti Svensk Fastighets Förmedling juhi hr Peeter Pütsepaga

LVM Kinnisvara ja Svensk Fastighets Förmedling esindajate kohtumine

ning personalijuht hr Hans Westelius’ega

 LVM Kinnisvara ja Svensk Fastighets Förmedling esindajate kohtumine

ning Stockholmis kinnisvarafirmat Södermäklarna omava ja selle juhina töötava hr Anders Alf’iga.

Södermäklarna kontor

Info, mida härrased meiega jagasid, oli väga õpetlik. Tõepoolest, isegi Rootsis on enamus maaklereid töötanud ainult stabiilsel või tõusval turul, ka nende jaoks on olukord täna väga keeruline, sest tegevus, mis toob edu stabiilsel või tõusval turul, ei sarnane sellega, mis tagab edu langeval turul. Nagu meie kolleegid meile ütlesid, nii mõnigi väga tugev maakler ei suuda kohaneda muutuva turuga ning on sunnitud olnud lahkuma.

Positiivne on see, et tänu neile meeldivatele kohtumistele oma Rootsi kolleegidega, on meie maakleritel olemas teadmised, mida nad saavad jagada oma klientidega ning seeläbi meie kliente langeval turul parimal viisil teenindada.

Ja suured tänud Hellström & Partners´i vandeadvokaat Peeter Aspe´le kohtumiste korraldamise eest!

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×