Saarlasele on kohalik kinnisvara taskukohasem kui 10 aasta eest

LVM Kinnisvara 26. mai 2017

Saare maakonna keskmise palga ja siinse kinnisvara hinna suhe on viimase kümne aasta jooksul muutunud märgatavalt palgasaaja kasuks.

Kinnisvaraturul võrreldakse tihti keskmist ruutmeetri maksumust (traditsiooniliselt korterite keskmine ruutmeetri hind) keskmise kuusissetulekuga. Näitajate omavaheline võrdlus näitab, kui kättesaadav on kinnisvara keskmiselt.

Kui ruutmeetri maksumus on kõrgem kuu keskmisest sissetulekust, on kinnisvara suhteliselt kallim ehk vähem kättesaadav, kui madalam, siis suhteliselt odavam ehk suhteliselt kättesaadav.

Antud näitajate kõrvutamine näitab ilmekalt, et Saare maakonna kinnisvara on kümne aastaga muutunud suhteliselt odavaks ja on rohkematele inimestele kättesaadav.

Palgakasv pole hindu tõstnud

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing tõdes, et teoorias kasvab keskmise palga kasvades ka kinnisvara keskmine ruutmeetri maksumus ehk kinnisvara kallineb. “Samas näitavad üldiselt stabiilselt kasvanud palganumbrid võrdluses keskmise ruutmeetri hinnaga, et Saare maakonnas see nii ei ole ja vaatamata sissetulekute kasvule on kinnisvara odavnenud,” nentis ta.

Sellest johtuvalt oleme praegu paremas olukorras kui enne omaaegset kinnisvaramulli lõhkemist ja masu. “Kinnisvara on keskmiselt kättesaadavam ja sissetulekud keskmiselt suuremad ehk saarlased saavad lubada endale keskmise sissetuleku eest suuremat ja paremat korterit või maja,” kinnitas Saksing.

Loe edasi saartehaal.ee

 

Vallimaa 26 kortermaja valmis 2007. aastal. Selle korterite hinnad kukkusid järgnevatel aastatel pea kaks korda.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×