Sarikapeoks osteti üle poole Neeme kaluriküla ülisäästlikest kodudest

LVM Kinnisvara 25. sept. 2022

Ajaloolises Neeme kalurikülas osteti sarikapeoks ehk loetud nädalatega ära üle poole arhitekt Ülar Marki loodud ülisäästlikest kodudest.

Reedeseks sarikapeoks oli Tallinnast pooletunnise autosõidu kaugusele kerkiva Pärituule Residentside esimese etapi 20st suuresti robotite ehitatud ridaelamuboksist müüdud või broneeritud juba 13. “Pärituule majad kerkivad väga kiiresti, aga juulis müüki alustades ei arvanud, et kümne nädalaga üle poole ära ostetakse,” kirjeldas kiiret müügiedu LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Tema kinnitusel kavandas arendaja Pärituule Residentsid inimestele, kes hindavad kaasaegset kodu ja tahavad “natuke linnast ära. “Säästlikud ja kaasaegsed ridaelamuboksid mere ja männimetsa vahel, mis on lisaks ka soodsa soetushinnaga, puudutasid noori peresid ilmselgelt väga õigest kohast,” rõhutas ta.

Pärituule Residentside arendaja Sten Tikk kinnitas, et uue elupiirkonna rajamine ajaloolisse kalurikülla oli ka riskantne otsus. “Me teame, mis on kaasaegseimad trendid põhjamaade elamuturul, aga ei teadnud, kas Eesti inimesed neid hindavad,” rõhutas ta. “Aga mõte “natuke linnast ära” kolida leidis sooja vastuvõtu, huvi on suur ning sarikapeole saabus uusi naabreid tervitama ka Neeme küla kogukond.”

Tikki kinnitusel on ostjatele muljet avaldanud elamute läbimõeldud funktsionaalsus, mis pakub pisut vähemate ruutmeetritega, st säästlikumalt, kõiki elamu funktsioone töönurgast sauna, terrassi ja abiruumideni. “Sisuliselt saab lõppviimistlusega A-energiaklassi, mis tavaliselt tuleb välja käia krundi eest,” rõhutas Tikk.

A-energiaklassiga Pärituule kodudes aitavad kulusid kontrolli all hoida tõhus õhk-vesi küttesüsteem, päikesepaneelid, soojustagastusega ventilatsioon ja kvaliteetsed materjalid. Iga kodu juurde käib kaks parkimiskohta, millest üks on varustatud elektriauto laadimispunktiga. Äärmiselt nutika ruumilahendusega kodud on sünnivad Eesti arhitektide ja Eesti majatootja koostöös, seejuures teevad olulise osa tööst robotid.

Pärituule Residentside majad valmivad koostöös Kodea majatehasega, mis tagab esmaklassilise kvaliteedi ja õigeaegse valmimise. Esimese etapi 20 kodu valmivad tänavusteks jõuludeks, järgmine etapp 20 koduga jaanipäevaks.

Tugeva kogukonnaga ajaloolises Neeme külas asuvad lasteaed, kool, pood, söögikohad, sadam, rand ja kergliiklusrajad.

Sarikapärja tõi katuselt alla Pärituule Residentsid OÜ juhatuse liige Sten Tikk.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×