Sel aastal algas jaht tudengikorteritele varakult

LVM Kinnisvara 29. juuli 2021

Võimalike uute piirangute ootuses käib jaht tudengikorteritele tänavu juba juuli keskpaigast, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

“Inimesi panevad kiirustama nii võimalikud uued koroonapiirangud kui üldine aktiivne ostmine kinnisvaraturul,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Paar nädalat enne kooliaasta algust otsima hakates võib valik juba üsna tagasihoidlikuks jääda.”

Aktiivsete ostjatega turg paneb eelisseisu ülikoolilinna lähedal elavad pered, kes saavad uute pakkumistega iga päev tutvumas käia. “Jõhvist või Viljandist tulles ei õnnestu tavaliselt sobivate korterite ülevaatust samale päevale sobitada, ka võetakse paremad pakkumised mõnikord ära päevaga,” tõdes Saksing.

Tudengikortereid otsitakse Saksingu sõnul nii ostmiseks kui ka üürile võtmiseks, eelistatud on õppehoonete läheduses asuvad ja paremas seisus korterid. Tallinna õppehoonete ümbruses käib seejuures aktiivsem otsimine kui Tartus.

Kui ostetavate korterite puhul ollakse Saksingu sõnul tavaliselt valmis ka väiksemaks remondiks, siis üürikorteriks otsivad tudengid eeskätt mugavaid, kohe kasutusvalmis kortereid.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×