Üleriigilise koduteemaliste luuletuste konkursi võitjad selgunud

Ingmar Saksing 28. nov. 2016

Eelmine nädal selgusid üleriigilise abiturientide koduteemaliste luuletuste konkursi võitjad. Esikoha pälvis Helena Sõõro, teise koha Gerly Parm ja kolmanda koha Martina Peda, kes kõik on UNESCO kirjanduslinna Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi abituriendid.

Konkursile laekunud töid hindasid luuletaja ja Eesti Kirjandusmuuseumi teadur Krista Ojasaar, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi liige, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Piibe Leiger ja LVM Kinnisvara Tartu kontori juhataja Angela Saks.

Kooliaasta algul tegi LVM Kinnisvara Eesti Emakeeleõpetajate Seltsile ettepaneku korraldada üleriigiline koduteemaliste luuletuste konkurss abiturientidele. „Kodu teema on südamelähedane igale inimesele. Meie soov on väärtustada kodu ja perekonda, noorte loomingut ja inspiratsiooni ning tunnustada noori autoreid,“ märkis LVM Kinnisvara Tartu kontori juhataja Angela Saks konkursi väljakuulutamisel.

Pidulikul auhinnaüritusel LVM Kinnisvara Tartu büroos avaldas žürii liige Piibe Leiger lootust, et koduluulekonkursist saab tore traditsioon ja lähiaastail on võimalik koostada noorte autorite koduluulekogumik, mis oleks koolitundideski kasutatav.

Konkursil osalenute töid kommenteerides ütles Krista Ojasaar, et kodu seostati eelkõige oma perekonna ja õdusa kodutundega. Põhiline, mis autoreid inspireeris, oli kodusoojus. Helena Sõõro luuletus oli tema sõnutsi kõige otsingulisem ja väljendusviisilt õnnestunuim.

Võidutöö jäädvustab LVM Kinnisvara oma käesoleva aasta jõulukaardil.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×