Uue elamurajooni nurgakivi ajakapslisse pandi kulda

LVM Kinnisvara 26. apr. 2024

Pärnu kunagise masinatehase ühe võtmeisiku Martin Seileri järgi nimetatud elamukvartalile asetati täna nurgakivi. Esimese etapi kaks kortermaja peaksid valmis saama järgmise aasta kevadeks.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius pistis nurgakivi ajakapslisse linna tutvustava infolehe. “Kunagi, kui see kapsel lahti võetakse, näeb siit, milline nägi Pärnu välja aastal 2024,” märkis ta.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing asetas silindrisse brošüüri, kus on kirjas korterite hinnad ja tänase seisuga müüdud eluasemete info. “Et oleks, mida üles kaevata, paneme siia päris kullast märgi,” lisas ta.

Ajakapslisse pandi ka korteri võtmed, visiitkaart ja Pärnu Postimees.

Kosenkranius meenutas, et veel kümmekond aastat tagasi asusid sellel alal masinatehase varemed, mis rikkusid linnapilti. Linnapea sõnutsi sobib uus elamukvartal hästi piirkonna arenguga, sest lähedal käib ka Pärnu kolmanda silla ehitus.

AS Nordeconi juhatuse liikme Priit Lumani jutu järgi algas nende ajalugu selle projektiga juba 2007. aastal, kui nad said krundi omanikeks. Tollal oli küll plaan kohe kopp maasse lüüa ja kortereid ehitama hakata, kuid siis tuli majanduskriis ja projekt jäi pikaks ajaks seisma. “Väga hea meel on, et oleme nüüd jõudnud siiani ja saame nurgakivi panna,” ütles ta.

Kuigi kõigepealt kerkib kvartalisse kaks hoonet, avaldab Luman lootust, et viie-kuue aasta pärast saab kümne korterelamuga kvartal täismahus valmis.

70 protsenti valmivatest korteritest olid müüdud juba enne ehituse algust. “Just täna panime müüki ka teise etapi majad, mille kavandatav valmimise aeg on 2026. aasta alguses,“ lausus Luman.

Seileri kvartali on avaliku konkursi võidutööna projekteerinud arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid Gert Guriev, Mihkel Meriste, Lisette Eriste ja Markus Kaasik. Kerkivatesse elamutesse on kavandatud kokku 133 korterit, millest enamikul on rõdu või terrass.

Enamiku majade esimesele korrusele tulevad äripinnad. Parkimiskohti tuleb nii õue kui ka hoone alla. Korterelamute vahele on kavandatud haljasala puhkealade ja mänguväljakuga. Hooned asuvad Pärnu jõe kaldal Tallinna maantee ja Kesklinna silla vahetus läheduses. Kvartali jõepoolsel küljel kulgeb Jaansoni terviserada.

Allikas: Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×