Uue maja korter käib keskmisele pärnakale üle jõu

LVM Kinnisvara 14. veebr. 2015

Pärnu korteriturul valitseb olukord, kus uus korter on jõukohane osta suvepärnakale, aga mitte kohalikule: praegused ehitushinnad muudavad selle keskmise sissetulekuga pärnumaalastele edaspidigi kättesaamatuks. Uueks kvalifitseeruvad kõik viimase kümne aasta vältel ehitatud korterid.

Kui palju on palju?

LVM Kinnisvara maakler ja juhatuse liige Ingmar Saksing oli seda meelt, et kohalikule korteriostjale on kõik, mis maksab 100 000 eurot ja rohkem, väga kallis. Maja ostetakse kuni 150 000 euro eest. Valitsevad suured käärid: pärnaka ostuootus on korteriostul 1000 eurot ruutmeeter, samas on praegu uute korterite ostuhind 2000 eurot ruutmeetri eest.

“Pärnaka ja mittepärnaka ostujõud erineb üksteisest kaks korda: puhkuseks ostetakse Pärnusse väiksem korter hinnaga 60 000 … 80 000 eurot, pärnakas valib koduostuks 30 000 … 40 000eurose tüüpkorteri,” lausus Saksing ja lisas, et ilmselgelt on see seotud inimeste sissetulekuga.

LVMi andmeil on kõige likviidsem, küsitavam ja müüdum korter kahetoaline. “Mittepärnakal kuulub korteri juurde rõdu, selleta ei kujuta ta siinset omandit ette,” nentis maakler.

Loe edasi parnupostimees.ee

LVM Kinnisvara: P. Kerese 11, Pärnu
Luksuslik katuseterrassiga korter paikneb kolmel korrusel ja kuuel tasapinnal. Foto: Ants Liigus

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×