Väikelinnad üllatavad kinnisvaratehingute aktiivsusega

Anette Välja 28. veebr. 2020

Kuigi pea 80% kõikidest kinnisvaratehingutest tehakse Tallinnas, on üks väikelinn, kes teeb tehingute aktiivsusega viimasel ajal häid tulemusi, ütles LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Nimelt on paljudele koduostjatele meeldima hakanud Rapla, mis asub Tallinnast vaid 45 minuti autosõidu kaugusel. „Võrdluseks – kui tulla autoga Viimsi lõpust Kesklinna, siis mingitel kellaaegadel kulub selleks tund aega. Kvaliteetaeg perega autos,“ ütles Saksing Äripäeva raadios.

Samuti on varasemalt aktiivsemaks muutunud Türi. Saksingu sõnul on kevadpealinnas kinnisvara rohkem õitsele löönud, kuna riik on Türile mõningaid töökohti juurde tekitanud. Ka Ida-Virumaa paistab Saksingu sõnul silma tehingute rohkusega, kuid tehingute väärtus seal on kordades madalam kui Harjumaal.

Saksing andis Äripäeva raadios ülevaate kinnisvaratrendidest. Tema sõnul saadakse kõige vähem raha vanemate paneelmajade korterite omanikud, kuid see ei tähenda, et nad rahaliselt kaotaksid. Pigem on tihti lihtsalt müügihinna ootused paarsada eurot kõrgemad kui reaalne ostuhind.

Pikas, umbes 20-30 aasta perspektiivis pole Saksingu sõnul eriti vahet, millist kinnisvara osta – fakt on, et sellise aja peale kasvab pea iga kinnisvara väärtus.

Kuula Saksingu ülevaadet turul toimuvast Äripäeva veebist: aripaev.ee/raadio

Allikas: aripaev.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×