Välismaiseid ostjaid napib

LVM Kinnisvara 5. dets. 2015

Kuigi välismaalasest kinnisvaraostjatest kõneldakse Pärnuga seoses vaat et regulaarselt, moodustavad välismaised ostjad elukondliku kinnisvara tehingute koguarvust vaid mõne protsendi.

Oma riigi raskele majandusolukorrale vaatamata pole soomlased Pärnus kinnisvara müüma hakanud. Pagevaid soomlasi ei tuvasta maa-ametist saadud tehingustatistika ega kinnita intervjuud maakleritega. Sel aastal müüs oma korteri Pärnu linnas täpselt kolm soomlast enam, võrreldes möödunud aastaga.

Küll on ostjate arv rohkem kui poole võrra vähenenud. Möödunud aastal oli Pärnu linna kinnisvara soetajaid 82, sel aastal vaid 34.

Soomlane soovib pigem korterit

Vaadates soomlaste viimase nelja aasta korteriostutehinguid, hakkab statistikas silma, et varasema 50–70 asemel ostsid naaberriigi esindajad sel aastal vaid 27 korterit. Soomlased on vähemalt viimasel neljal aastal Pärnu linnas huvi tundnud üksnes korterite vastu, maju nad ei taha.

Maakonda soetatakse peale korterite ka hoonestatud elamumaad ehk maad, kus on kindlasti mingi elamiskõlblik maja. Selliseid tehinguid sõlmitakse aastas kümmekond.

Suurem on soomlaste müügitehingute arv, mis püsib viimased neli aastat stabiilselt 40 ümber. Maakonnas asuva elukondliku kinnisvara müük ületab sel aastal aga 27 tehingu võrra möödunud aastat.

Ukraina sündmuste külm dušš

“Vene kliendid on pärast Ukraina kriisi eskaleerumist kadunud,” tõi LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing välja Pärnu kinnisvaraturul valitseva trendi. Sama kinnitab statistika.

Venemaalt pärit venelaste Pärnu linna puudutav kinnisvaratehingute statistika on viimastel aastatel stabiilne olnud ja ostutehingud saab kahe käe sõrmedel üles lugeda. Sel aastal on ostjate huvi võrreldes 2014. aastal tehtud 17 tehinguga vähem kui viie tehingu juurde kukkunud. Täpsemalt on võimatu öelda, sest maa-ameti statistika ei too eraldi välja riike, mille residentide tehingud jäävad alla viie.

Millised trendid võiksid kujundada tulevat aastat, on Saksingul ja teiste büroode esindajatel raske öelda. Kõik oleneb sellest, millised on poliitilised ja majanduslikud arengud maailmas, sest just see määrab välismaalaste huvi siinse kinnisvara vastu.

Loe edasi parnupostimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×