Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

Harold Kiisler 5. aug. 2020

Tänavu eriti varakult alanud aktiivsus tudengikorterite turul jätab raskesse seisu kaugemalt pärit tudengid, kes ei saa igapäevaselt korterijahis osaleda.

Tavaliselt on kaugemalt ülikooli tulijad hakanud aegsasti kodu otsima, sest neil on raskem kortereid vaatamas käia või soodsatele pakkumistele kiiresti reageerida, näitab LVM Kinnisvara kogemus. Tänavu algas aga palavikuline tudengikodude otsimine tavalisest kuu aega varem.

“Kaugemalt tulles ei õnnestu kõigi sobivate korterite ülevaatamist tavaliselt ühele päevale planeerida, ka võetakse paremad pakkumised mõnikord ära päevaga,” selgitas ettevõtte juhatuse liige Ingmar Saksing. “Ülikoolilinnale lähemal elavad pered käivad sageli igapäevaselt korteritega tutvumas.”

Saksingu kinnitusel võib juba näha, et tudengite pered muretsevad mõistlikust elukohast sootuks ilmajäämise pärast. “Kuu enne õppeaasta algust võib juba näha, et mõned kliendid sööstavad Haapsalust või Pärnust iga pakkumise peale Tartusse, ja nii mitu korda,” märkis ta.

Seetõttu pakub LVM Kinnisvara oma tudengikorterite portaalis ka võimalust broneerida ühisvaatamisi tudengikorteriks sobivatele objektidele. “Nii saab ka kaugemalt tulles endale graafiku ette teha, igas kohas on maakler kokkulepitud ajal ees, ja tudeng ei pea sobitama mitme omaniku graafikuid,” rõhutas Saksing. “Tänavuse eriti suure aktiivse tõttu tudengikorterite turul hoiame tänavu enda kodulehel tudengikorterite portaali avatuna ka kaks korda kauem.”

LVM-i tudengikorterite portaal “Sisseastumisnädal” koondab nii ostu- kui müügipakkumisi Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Kuressaares. Vaata pakkumisi siit.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×