Varuge kannatust, ehitisregister uueneb!

Harold Kiisler 6. juuni 2022

Ehitisregistri avalehe kuvatõmmis

30. mail uuenes ehitisregistri keskkond ja tehniliste tõrgete kuhjumine on süsteemi tööd tugevalt häirinud. EHRi kodulehel palutakse kannatust. “Soovitame klientidel meie poole pöörduda e-kirja (ehr@mkm.ee) kaudu,” vabandab MKMi Ehitisregistri talituse projektijuht Taavi Jakobson tõrgete ja telefonide ülekoormatuse pärast.

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing tunnistas, et kuna neile oli varem teada, et EHRi hakatakse uuendama, siis olid nad sellega küll arvestanud, kuid sisulised vead häirivad siiski ka nende tööd. „Oleme teinud parandusettepanekuid ja osasid neist on juba ka arvestatud. Kuid see on suur keskne register ja probleemide tõttu ei saa teha toiminguid väga palju osapooled – näiteks vallaametnikud, notarid, pangad ja ka ehituslubade taotlejad.”

Saksing kinnitab, et kuigi 5 päevaga elu seisma ei jää, tekitab see siiski palju ebamugavust. Samas võivad sisulised vead tekitada valesid otsuseid ja häirida ettevõtete tööd. “Näiteks – ilma kasutusloata ei saa pangast laenu ja riik peaks suunama sinna rohkem ressursse, et töid kiirendada.”

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×