Pärnu kinnisvaraturul lõppesid uued korterid

Harold Kiisler 16. märts 2022

Läbi müüdud Leonardo Golfiküla uusarendus Pärnus

Eelmisel nädalal müüdi Pärnus Leonardo Golfiküla arenduses maha viimane uus korter, mis oli ühtlasi ka viimane uus valmiskorter Pärnu kinnisvaraturul. 

“Tänasest piirdub Pärnu koduostja valik vaid vanemate või alles ehitusjärgus korteritega, mida õnneks pisut veel jätkub,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Mõned järelturukorterid on päris korralikud ja hästi renoveeritud, aga need pole siiski võrreldavad uute, kaasaegsete lahenduste ja A-energiaklassiga korteritega.”

Saksingu kinnitusel Pärnu kinnisvaraturule hoogu andnud nii koroona-ajastu reisipiirangud kui eestimaalaste kasvavad säästud. “Kodumaiseid suvituskortereid ostetakse nüüd mitte ainult perekonniti, vaid ka suguvõsati, näiteks mitme põlvkonna peale,” selgitas Saksing. “Arendajad ehitavad küll juurde ja tänavu valmib veel paarsada korterit, aga esimesed neist valmivad sügisel ning hetkel on uute korterite laojääk null.”

Pärnu korterite põuda iseloomustavad ka mullusuvised üürihindade rekordid, kui suvituskorterite hinnad tõusid kohati 15 000 euroni kuus.

Valmivaid kortereid, mida hetkel veel olemas pole, saab Pärnusse siiski osta. Järgmised olulised Pärnus valmivad arendused on jõeäärsed Uus-Kalamehe kvartali ja Bremeni Kodude kortermajad ning promenaadiäärsed Rannaniidu Kodud.

Pärnu jõe ja mereranna lähistel, ihaldusväärses asukohas Leonardo Golfikülas leidsid omaniku 20 korterit, neist viimane müüdi eelmisel nädalal.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×